CountryBalls Heroes: Polandball, Trumpball i Gabenball chcą się ufundować na Kickstarterze

Autorzy chcą, byśmy klepali się po udach, trzymali za przepony… i wpłacili 45 tys. zł.

Gdy piszę tego newsa, mają na koncie niespełna 1/10 tej kwoty. Ich CountryBalls Heroes ma zaoferować nie tylko memiczne poczucie humoru, ale – może przede wszystkim – strategiczny gameplay. Rozgrywka zdaje się czerpać z klasycznych odsłon Heroes of Might & Magic: rozbudujemy w niej miasta, rekrutujemy bohaterów i jednostki, które posyłamy później na turowe potyczki. W polu zetrą się m.in. Trumpball, Merkelball, Hillaryball, Karateputinball, Borisball oraz, rzecz jasna, Polandball. Każda z „piłek” ma dysponować charakterystyczną umiejętnością specjalną (Trumpball postawi w bitwie Wielku Mur, natomiast Borisball… wprowadzi brexit).

W grze pokierujemy 7 frakcjami, które zwerbują 90 oddziałów i 12 herosów. Wykorzystamy też „moc memów, narodowych wad i stereotypów” oraz zbierzemy setki artefaktów. A wszystko to w ramach kampanii „opartej na najpopularniejszych memach z serii Countryballs”.

Zbiórkę możecie wesprzeć pod tym adresem. Trzyosobowe Innominate Games (wydawane przez duet Games Operators & PlayWay) zachęca również, by dodać tytuł do swoich list życzeń.