Cosmic: Pierwszy zwiastun metroidvanii od pociotków Bloober Team

Noc jest ciemna i pełna strachów!

Pierwsza produkcja King’s Pleasure ma czerpać z Ori i Hollow Knighta, a samo studio – choć młode – jest już silnie zanurzone w krakowskich strukturach. Dość powiedzieć, że jego artyści zdobywali doświadczenie w Draw Distance (spółka zależna Bloober Team), a wydaniem ich debiutu zajmie się Feardemic (spółka zależna Bloober Team).

O samej grze coś niecoś pisaliśmy miesiąc temu, przy okazji prezentując pierwsze screeny. Dla przypomnienia jednak: dwuwymiarowa gra akcji pozwoli nam wcielić się w Vika, który na początku zabawy straci swój własny cień, wkrótce skuma się natomiast z konturem polującej na niego Bestii. Wspólnie ruszą na przygodę, jaka ma nas skusić nieszablonową oprawą („w której światło i cień dyktują metafizyczne warunki”), połączeniem platformingu, walki w zwarciu i zagadek środowiskowych oraz rozbudowaną personalizacją bohatera/bohaterów. Nie zabraknie w niej także – jak u klasyków gatunku – powracania w te same miejsca i odkrywania coraz to kolejnych sekretów (teoretycznie) przemierzonych lokacji.

Cosmic zadebiutuje w 2022 roku na pecetach, PS4, PS5, Xboksie One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switchu. Więcej o grze dowiecie się z uruchomionej właśnie karty katalogowej.