Co tam, panie, w Cyberpunku?

Ponieważ nie chcemy Was katować publikacją masy małych newsów o Cyberpunku 2077, postanowiliśmy zebrać doniesienia z ostatnich dni w zbiorczy materiał. 

W weekend wszyscy żyliśmy świeżym kawałkiem Run the Jewels, a więc autorów jednej z najlepszych hip hopowych płyt roku (koniecznie sprawdźcie!). „No Save Point” to srogie, cyberpunkowe rapsy, których twórcy przypominają, że w grze pojawią się wszczepy, substancje psychoaktywne, neony oraz Keanu Reeves.

A skoro już o odtwórcy roli Johnny’ego Silverhanda… Patrick K. Mills, jeden z projektantów questów, skomentował fakt, że w tekście piosenki pada nazwisko Reevesa. Jak twierdzi: jeszcze przed Upadkiem (który zatrząsnął polityczną sceną i doprowadził do podziału USA) w cyberpunkowym uniwersum rzeczywiście działał pewien „mało znany” aktor o takich personaliach.

Dzień po premierze kawałka Run the Jewels pojawił się nowy utwór Samuraia, a więc fikcyjnej grupy, której frontmanem był Silverhand.

Z kolei w poniedziałek Coca-Cola Poland ogłosiła, że w Polsce zobaczymy specjalne, cyberpunkowe puszki, które ponoć „wpisują się w filozofię marki”. Jak mówi Małgorzata Budnik (senior brand manager flavors):

„Wspieranie graczy jest częścią filozofii naszej marki już od kilku lat. Dlatego ogromnie cieszy nas fakt, że możemy stworzyć dedykowany produkt dla fanów gry Cyberpunk 2077”.

W międzyczasie Dom Maklerski BOŚ wyliczył, że budżet Cyberpunka 2077 wyniósł ok. 1,2 mld zł, co można uznać za „jeden z najwyższych budżetów w historii gier wideo”. Równocześnie eksperci obniżyli hurraoptymistyczne prognozy sprzedaży.

„W związku z przesunięciem premiery gry aktualizujemy nasze prognozy wolumenu sprzedaży. Okres sprzedaży w 2020 roku skrócił się do 3 tygodni (poprzednio 6), dlatego też obniżamy prognozę wolumenu sprzedaży w ciągu 2020/najbliższych 12 miesięcy (TTM) z 25 mln/35,5 mln do 21 mln (-16 proc.)/34,5 mln sztuk (-2 proc.)”.

Z pozostałych wieści: to, rzecz jasna, plotka, aczkolwiek jeden z użytkowników wrzucił w sieć zdjęcia cyberpunkowego pudełka. Ponoć gra zostanie wydana (przynajmniej w wersji na PS4/PS5) na dwóch płytach Blu-Ray i ma ważyć ok. 70 GB.

Z kolei – jak donosi jeden z użytkowników Reddita – na niemieckim Facebooku Cyberpunka 2077 zapowiedziano, że kreator postaci pozwoli dostosować długość zębów i paznokci protagonisty.

Więcej dowiemy się już 19 listopada, podczas piątego odcinka Night City Wire. Tym razem Redzi skupią się na postaci Johnny’ego oraz na muzycznej stronie przedsięwzięcia.