Chernobylite: Trudno w to uwierzyć, ale gra dostała kolejny trailer

Trwa rozpaczliwi wyścig z czasem! Jak tak dalej pójdzie The Farm 51 opowie nam wszystko o swoim horrorze sci-fi jeszcze przed jego premierą!

Choć premiera Chernobylite’a nastąpi już 28.07, gliwickie studio udostępnia tak wiele informacji na jego temat, że tajemnica zony pomału przestaje być tajemnicą. Tylko podczas E3 dostaliśmy zwiastun prezentujący historię, zwiastun prezentujący rozgrywkę oraz zwiastun prezentujący datę premiery.

Gdyby komuś było mało – studio (wespół z wydawcą All in! Games) ma dla nas także zwiastun prezentujący lore. Z informacji prasowej dowiadujemy się, że „rzuca on nieco światła na głównego bohatera, Igora”, ale jednocześnie „przynosi więcej pytań niż odpowiedzi”. Po jego obejrzeniu…

…trudno się z takim postawieniem sprawy nie zgodzić.

Niejako przy okazji autorzy pochwalili się ostatnią łatką przed wyjściem z wczesnego dostępu. Ma ona „głęboko optymalizować” zużycie CPU, wprowadza również dodatkowe języki, naprawia kłopoty z AI, modyfikuje interfejs i łata moc niedoróbek. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem.

Akcja Chernobylite’a rozgrywa się na trzydzieści lat po katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Wcielamy się w Igora, jej byłego pracownika, który ponownie trafia do zony, by odnaleźć swoją zaginioną narzeczoną. Choć jednak Tatiana zniknęła trzy dekady, w pobliżu uszkodzonego reaktora czas nie biegnie w sposób linearny. Tytuł ma łączyć survival horror, RPG-a i shootera, jego autorzy chwalą się “unikalnym systemem craftingu”, “nieliniową narracją” oraz wiarygodnym odwzorowaniem Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, uzyskanym dzięki wykorzystaniu fotogrametrii.