Chernobylite trafił na konsole, ulepszenia dla nowej generacji w drodze

By milej wyglądało się aktualizacji, otrzymaliśmy rozpiskę dodatkowej zawartości na rok z okładem.

Równo dwa miesiące temu osadzony w Prypeci survival od The Farm 51 opuścił wczesny dostęp na pecetach, zbierając „ochy” i „achy” (tudzież „echy”). Teraz Chernobylite zadebiutowało równolegle na PlayStation 4 i Xboksie One, jak i – dzięki wstecznej kompatybilności – na maszynach nowej generacji. PlayStation 5 i Xbox Series X|S otrzymają wydanie przygotowane z myślą o swoich możliwościach „w niedalekiej przyszłości”, przewidziano też bezpłatną aktualizację dla nabywców wersji wydanej dziś. Na okoliczność premiery All in! Games podzieliło się rzecz jasna kolejnym zwiastunem.

Przy okazji możemy już zobaczyć, jak tytuł działa na poszczególnych konsolach. Poniżej zestawienie gry na Xboksie w czterech wariantach, za odpowiada użytkownik Cycu1.

I chociaż daty premiery aktualizacji jeszcze nie znamy, autorzy opublikowali już mapę drogową zakładającą rozwijanie gry przez kolejnych 14 miesięcy. Na liście znajdziemy zarówno DLC darmowe, jak i dodatki wymagające sięgnięcia do portfela. W pierwszej kolejności w okolicach Wszystkich Świętych trafi do nas paczka nowych potworów i misji pobocznych. W dalszej kolejności możemy spodziewać się wydania m.in. Chernobylite: Enhanced Edition (w pierwszym kwartale 2022) oraz pojawienia się dwóch dodatkowych trybów gry w drugiej połowie przyszłego roku.

Tutaj znajdziecie Chernobylite w wydaniu xboksowym, zaś tu powinni skierować się zwolennicy konsol Sony. Tytuł kosztuje odpowiednio 29,99 USD i 124 złote.