CD Projekt Red wydawcą Drake Hollow

To dla nas naturalne – twierdzi spółka.

W październiku ubiegłego roku warszawiacy nabyli amerykańskie The Molasses Flood, autorów The Flame in the Flood. Studio ma też na koncie mniej popularne Drake Hollow, wypuszczony dwa lata temu tytuł, który pozwala nam stanąć w obronie warzywnych mieszkańców fantastycznego świata.

Pierwotnie wydaniem gry zajmowało się Curve Games (firma wciąż zresztą figuruje jako wydawca na Wikipedii). Dwa dni temu na Steamie nastąpiła jednak zmiana; pod projektem od teraz podpisuje się bowiem CD Projet Red.


(źródło: SteamDB)

Co zresztą ciekawe: podobna modyfikacja nie dotknęła wspomnianego już The Flame in the Flood.

Zapisaliśmy przedstawicieli Redów o to, czy studio ma aspiracje publishingowe do innych projektów, niż samo stworzyło i co ta decyzja oznacza dla tej konkretnej gry. Lakonicznie sprawę skomentowała Marta Piwońska (PR Project Manager).

„Studio The Molasses Flood od 2021 roku należy do Grupy CD PROJEKT. W związku z tym naturalnym jest dla nas, aby to CD PROJEKT RED pełniło rolę wydawcy dla gier bostońskiego dewelopera”.

Gdy piszę te słowa The Molasses Flood pracuje nad produkcją opartą o jednej z marek CD Projektu. Której? I cóż to właściwie za tytuł? Tego, na ten moment, nie wiemy.