Branża wspiera WOŚP

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku do największej orkiestrowej imprezy dołączają się polscy twórcy gier, ale nie tylko.

W internecie znaleźć można tysiące aukcji na rzecz WOŚP, a wiele z nich związanych jest z naszą ukochaną rozrywką. Można wtedy upolować naprawdę ciekawe rzeczy, które często są niedostępne w normalnej sprzedaży. Gry z autografami, figurki, plakaty, dedykowane gadżety, no jest w czym wybierać. A że cel szczytny, to i chudnący portfel w kieszeni nie przeszkadza. Zachęcam więc do oferowania wysokich stawek, bo naprawdę jest na bogato. Poniżej znajdziecie kilka najciekawszych licytacji, ale polecam samodzielnie poszperać po allegro, bo jest tego naprawdę dużo.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Wiedźmin Polaris (koniec 9 lutego)

CD Projekt RED zaprasza wszystkich do licytacji sesji motion capture do ich najnowszego projektu Polaris. W pakiecie pogadanka z aktorami, poznanie tajników mocapu i animacji, wizyta w studiu, paczka z gadżetami. No i najważniejsze: sesja motion capture, po której ruchy zwycięzcy licytacji znajdą się w nowym Wiedźminie. Cena jest już pięciocyfrowa, ale zachęcam do podbijania.

 

Zestaw Bloober Team (koniec 2 lutego)

Krakowski Bloober Team także uczestniczy w WOŚP i przygotował zestaw związany ze swoim studiem. I to jaki! Stara maszyna do pisania (oczywiście powiązana z Layers of Fear), jedyny na świecie zestaw plakatów z ich gier, zmiennokształtny portret-reprodukcja Damy z Gronostajem oraz pudełkowe edycje gier Observer System Redux na PlayStation 5 i The Medium z Artbookiem na Xbox Series X/S. Cena już jest przyzwoita.

RoboCop: Rogue City (koniec 9 lutego)

Jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) polska produkcja minionego roku też trafiła na aukcję. Gra na Xbox Series X|S z autografami, koszulka, plakat i podświetlana imitacja kasety VHS. Cena czterocyfrowa, cudownie.

Dying Light 2: Stay Human (koniec 4 lutego)

Techland przygotował kolekcjonerską edycję Dying Light 2: Stay Human, z możliwymi autografami twórców. Do tego dorzucają całę masę gadżetów. Płyta winylowa z soundtrackiem, plakat z key artem, puzzle, plecak, stylizowana nerka, rękawiczki, maseczka, Dziennik Pielgrzyma i czapeczka. Na bogato.

Cyberpunk 2077 (koniec 9 lutego)

Utwórr “NCPD Prowl” usłyszycie w Cyberpunk 2077 w momencie starcia z policją w Night City. CD Projekt RED wystawił na aukcję złota płytę za ten singiel, z autografem Marcina Przybyłowicza. Cena już jest wysoka, ale to unikat, więc nikogo nie powinno to dziwić.

11 bit studios (koniec 3 lutego)

Redakcja GRYOnline wystawiła wyjątkowy zestaw gier i gadżetów od firmy 11 bit studios. Jest to płyta winylowa z soundtrackiem z gry Frostpunk z autografem Piotra Musiała, kompozytora muzyki do gry, Frostpunk Signature Edition (wersja Xbox One) oraz Frostpunk Victorian Edition (w tym gra Frostpunk na PC oraz artbook z podpisami twórców). To nadal nie koniec. Jest jeszcze The Invincible Signature Edition (PC z masą gadżetów) z podpisami deweloperów gry i publishing teamu oraz kula śnieżna, gadżet wyprodukowany dla partnerów na święta.

Cyberpunk 2077 x3 (koniec 9 lutego)

Sztab WOŚP Młociny wystawił trzy aukcje związane z grą Cyberpunk 2077. W pierwszej do wylicytowania jest zestaw C2077 na PC + butelka Ocean Bottle z dodatku Phantom Liberty, w drugiej Cyberpunk 2077 z podpisami twórców i torbą, a w trzeciej Cyberpunk 2077 z podpisami twórców, torbą i saszetką z dodatku Phantom Liberty.

Złoty VIP Bilet #1 GIC (koniec 4 lutego)

Game Industry Conference przygotowało pierwszy, jedyny fizyczny Złoty Bilet, którego wartość to minimum 3500 zł. Ma zawierać wszystko to co dotąd zawierał Business Pass, plus możliwość wyboru wydarzeń ze specjalnych VIPowskich atrakcji. Gwarantuje też miejsca w pierwszych rzędach podczas Gaming Concert oraz The Central & Eastern European Game Awards. I to się nazywa VIP! Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Untold Tales (koniec 6 lutego)

Polski wydawca Untold Tales przygotował bogaty zestaw, związany z rodzimymi produkcjami. Sporo ciekawych gadżetów z gry Bang-On Balls: Chronicles, pluszową alpakę z Everdream Valley, figurkę z Tools Up! oraz misia Untold Tales. Dużo dobrego za niską (na razie) cenę.

Najciekawsze zakończone aukcje:

Ghostrunner II

Studio One More Level przygotowało piękny zestaw, który został sprzedany za godną kwotę 1525 zł. Ghostrunner II w pudełku Xbox Series X, dedykowany pad, plakat z autografami, koszulka, bluza i neon, którego powstało tylko kilka sztuk.

Gord

Covenant.dev wystawiło na licytacje bardzo fajny zestaw promujący ich grę Gord. Patrząc na cenę (405 zł), ktoś zrobił interes życia. Pudło z podpisami twórców, mapa świata, drewniany kalendarz, zestaw świec, drewniana rzeźba totemu przedstawiającego Licho, wisiorek, słodycze i trzy kody na Steam. Jak za darmo.