Bloober Team: The Medium to remedium na giełdowe spadki

Spółka dobiła do kursu z czasów Layers of Fear.

Tytuł jest, przyznajemy, troszkę przekłamany; od marca, gdy kurs Bloobera spadł w okolice 39 zł, studio cały czas było na fali wznoszącej. Natomiast po wczorajszej prezentacji The Medium (na Inside Xbox) krakusi ewidentnie rozbili bank.

Na kursie otwarcia za jedną akcję Bloobera zapłacilibyśmy 139 zł (podkreślmy to raz jeszcze: o „stówę” więcej niż dwa miesiące temu!). A choć od tego czasu sytuacja nieco się ustabilizowała (gdy piszę te słowa za akcję zapłacimy ok. 115 zł), jest to skok wart odnotowania. Bloober wrócił bowiem na szczyty, które zajmował po sukcesie pierwszego Layers of Fear (a więc produkcji, jaką ograło ponad 5 mln odbiorców!).

Spółka pochwaliła się, że jej gra będzie jednym z tytułów startowych na Xbox Series X. Prezes Piotr Babieno zapewnia, że umowa z Microsoftem była bardzo korzystna.

– Ze zrozumiałych względów nie mogę nic więcej zdradzić. Skoro jednak zdecydowaliśmy się na ten krok, oferta musiała być dla nas atrakcyjna pod wieloma względami. Efekty tej współpracy będą widoczne w kolejnych wynikach kwartalnych.

Gratulujemy i.. czekamy na więcej!

Przypomnijmy, że PolskiGamedev.pl opublikował wczoraj sporo konkretów na temat nadchodzącego tytułu. W naszym artykule przeczytacie o wrażeniach z godzinnego dema (które widzieliśmy jako jedyni na świecie), historii, świecie i mechanikach. Zainteresowanych odsyłam pod ten adres.

Korzystając zaś z resztek czasu antenowego – publikujemy garść screenów i grafik koncepcyjnych z The Medium.