Bartłomiej Kluska przedstawia „Legendy gier wideo”

Autor przedstawi nam 20 najwybitniejszych postaci w historii gier.

Na 350 stronach poznamy wyjątkowych twórców gier, którzy w portfolio mają największe hity, tytuły wyjątkowe i zapadające w pamięć. To m.in. pionier przemysłu gier komputerowych Ralph Baer, legenda Nintendo Shigeru Miyamoto (autor m.in. Mario, The Legend of Zelda, Donkey Kong, Star Fox), wizjoner Hideo Kojima (seria MGS i Death Stranding) czy Neil Druckmann ze studia Naughty Dog (serie Uncharted i The Last of Us). Książka to dwadzieścia historii o ludziach, którzy przez dekady wyznaczali kierunek rozwoju branży.

Autorem „Legend gier wideo” jest dr Bartłomiej Kluska, dziennikarz, znawca polskich gier, historyk. Jest twórcą takich cenionych książek jak „Dawno temu w grach” i „Bajty polskie”, odpowiada też m.in. za scenariusz komiksu „Franko. Legenda blokowisk”. Stały współpracownik m.in. „CD-Action”, „PSX Extreme” i w przeszłości „Pixela”.

Cena oraz data premiery nie została ujawniona. Książkę wyda nowe wydawnictwo na naszym rynku – Gamebook. Jak podają, w przyszłości chcą zaoferować czytelnikom autorskie publikacje od rodzimych autorów, jak również niepublikowane na polskim rynku propozycje zagraniczne.

Zapisując się na listę oczekujących na książkę na stronie legendygier.pl, każdy otrzyma bezpłatnie ebooka (w formacie PDF lub EPUB) „Bajtek. Legenda”. Jest to ponad 20 stron historii tego legendarnego czasopisma, który debiutował w Polsce w roku 1985. Autorem ebooka jest także Bartłomiej Kluska.