Bang-On Balls: Chronicles wtoczyło się na Steama

Może tym razem poznamy odpowiedź na pytanie sprzed lat: „can Poland into space?”.

Platformer bazujący na zrodzonych w czeluściach sieci memach zadebiutował dziś z rana. Produkcja studia Exit Plan trafiła do wczesnego dostępu zaledwie tygodnie po dość niespodziewanej zapowiedzi. Autorzy Bang-On Balls powołują się na inspiracje klasyką gatunku taką jak przygody Mario i Sonica, umożliwiają też zabawę solo albo w czteroosobowej kooperacji. Internetowy rodowód znajduje odzwierciedlenie o możliwości modyfikowania wyglądu naszego countryballa i bazującym na narodowych stereotypach humorze.

Na tym etapie produkcji możemy zwiedzić krainę wikingów, w dalszej kolejności możemy najpewniej liczyć na feudalną Japonię czy tajemniczy „wyścig w kosmos”. Elastyczni protagoniści sięgają po broń białą i tarcze, środowisko gry da się niszczyć, a wraz z postępami prac do gry będą trafiać nowe skórki i wypełnione sekretami mapy. Autorzy deklarują, że świeża zawartość będzie pojawiać się w grze wraz z sugestiami graczy. Odbiór ze strony pierwszych nabywców jest pozytywny – gdy piszemy te słowa, Bang-On Balls: Chronicles ma na Steamie 31 ocen, w tym 93% na plus.

Zwiastun gry możecie zobaczyć poniżej.

Z kolei niżej czekają na was materiały od developerów. Do wglądu otrzymaliśmy przegląd gameplayu:

…oraz sesję pytań i odpowiedzi.

W zamyśle autorów Bang-On Balls: Chronicles ma pozostać we wczesnym dostępie mniej więcej do końca 2022 roku. Tyle czasu Exit Plan potrzebuje, by „w pełni zrealizować swoją wizję”.