„Bajtek” powraca! Na początek można nabyć cztery numery

Pionierskie pismo w ekskluzywnym wydaniu.

O znaczeniu „Bajtka” nikogo nie trzeba przekonywać. Wydawany w latach 1985-1996 magazyn był dla czytelników oknem na świat gier i komputerów, a dla Aleksandra Kwaśniewskiego, ówczesnego ministra do spraw młodzieży stanowił oczko w głowie. W specjalnym wydaniu magazynu (dystrybuowanym podczas Pixel Heaven 2016) prezydent mówił o inicjatywie tak:

– De facto edukacja komputerowa w Polsce trochę się odbywała jak edukacja seksualna: mało doświadczeni ludzie nawzajem opowiadali sobie „jak to się robi”. A myśmy mieli już pewne doświadczenia, „itd” było również prekursorem edukacji seksualnej, bo u nas zadebiutował i prowadził rubrykę Zbigniew Lew-Starowicz. Dlatego uznaliśmy, że coś podobnego warto zrobić z tą edukacją informatyczną. Stąd wziął się „Bajtek””.

PDF-y kultowego periodyku są od dawna dostępne na Archive.org (albo w ramach inicjatywy Bajtek: Reduks). Natomiast gdyby ktoś chciał nabyć ich papierowe edycje – właśnie pojawiła się taka możliwość; jak poinformowało Retronics: cztery pierwsze numery zostaną ponownie wydane. Koszt jednego egzemplarza powinien się zamknąć w ok. 15 zł, magazyn trafi do nas na kredowym papierze, z usztywnioną okładką.

https://www.facebook.com/retronics.eu/posts/2778671075745346