Ancestors Legacy z darmową i rozbudowaną wersją Free Peasants Edition

Gliwickie studio Destructive Creations postanowiło przypomnieć graczom swoją średniowieczną strategię czasu rzeczywistego Ancestors Legacy.

Czas wybrali odpowiedni, bo sukces survivalu Valheim spowodował, że gracze szukają przy okazji innych gier o podobnej tematyce. I Ancestors Legacy Free Peasants Edition odpowiada na ich potrzeby, bo zawiera cztery misje z kampanii wikingów dla pojedynczego gracza oraz rozbudowany tryb multiplayer. Rozgrywki sieciowe dają dostęp do wszystkich siedemnastu map (1v1, 2v2 i 3v3) oraz czterech frakcji – wspomnianych wikingów, a także Anglosasów, Niemców i Słowian.

Twórcy poinformowali również, że osoby grające w wersję Free Peasants Edition także będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach Ancestors Legacy League. Sieciowe zmagania z cennymi nagrodami mają wystartować jeszcze w tym miesiącu.

Pełna gra Ancestors Legacy miała premierę w maju 2018 roku na PC. W 2019 r. trafiła na PlayStation 4 i Xboksa One, rok później na Switcha, a w tym roku także na system mobilny iOS.