All in! Games i ARP Games stworzą „nowy podmiot”

„Przedmiotem podpisanego listu intencyjnego jest określenie ramowych zasad współpracy, które będą zmierzać do wspólnego powołania nowego podmiotu na rynku gier”.

Krakowskie All in! Games przechodzi burzliwy okres; w ciągu kilku miesięcy zdążyło ono zaliczyć medialne konflikty z One More Level (Ghostrunner) i The Knights of Unity (Tools Up!), udaną premierę Chernobylite’a i kilka mniej udanych debiutów (Paradise Lost, Lumberhill). Więcej piszemy zresztą w tym materiale, do którego odsyłamy zainteresowanych.

Spółka ma jednak pomysł na „ucieczkę do przodu”, całkiem niedawno zapowiedziała ona powstanie dwóch studiów zależnych, które zajmą się zarówno produkcją gier, jak i – na przykład – „kreowaniem nowych systemów sprzedaży” i rozwojem sztucznej inteligencji.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że All in! Games ma na siebie jeszcze jeden pomysł. Wydawca podpisał list z akceleratorem ARP Games, któremu zawdzięczamy m.in. wydanie Repressed.

https://www.youtube.com/watch?v=sJdqwBgE5TI

Efektem współpracy ma być powstanie „nowego podmiotu”, a więc akceleratora dla zespołów, który sfinansują inwestorzy prywatni lub instytucjonalni. All in! Games wyda tytuły nowej spółki i pozyska kapitał, ARP ma zaś zarządzać projektem od strony merytorycznej, znaleźć interesujące projekty i przeprowadzić rekrutacje na kluczowe stanowiska w spółce, a także nadzorować jej realizację.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z ARP Games i w związku z tym postanowiliśmy kontynuować to partnerstwo. Nowy podmiot będzie się zajmować akceleracją zespołów developerskich. Będzie to kolejna forma naszego wkładu w rozwój branży. Liczymy że dzięki połączeniu doświadczenia ARP Games w zakresie tworzenia programów akceleracyjnych, z naszą znajomością rynku, uda nam się zaoferować studiom developerskim wartościowy program rozwoju.

– skomentował Piotr Żygadło, prezes All in! Games.