Against the Storm kończy z czasową ekskluzywnością

Bobry naostrzyły zęby, jaszczury mają nowe skóry, a homo sapiens stali się bardziej sapiens… O czym już wkrótce przekonają się zupełnie nowi odbiorcy!

City builder od Eremite Games debiutował niemal dokładnie rok temu. Od tego czasu zespół nieustannie szlifował builda (wprowadzając kilka tysięcy poprawek!). W dodatku z sukcesem zaprezentował swoją grę na Gamescomie, PAX Online i na Taipei Game Show, na których zdobyła ona nawet nominację do Indie Game Awards 2022. Jeszcze lepiej rodzima strategia poradziła sobie podczas Pixel Awards Europe (nagrodzono ją za gameplay) i podczas PGA Awards (jury obwołało produkcję najlepszą grą imprezy!).

Wcale niewykluczone, że na półce wrocławian pojawią się kolejne wyróżnienia, bo choć wczesnodostępne Against the Storm dało się dotychczas kupić jedynie w sklepie Epic Games, wkrótce ukaże się ono także na Steamie i GOG-u. Jak zdradza świeżutki zwiastun, z ulewami zawalczymy już 1 listopada.

Dopowiedzmy zresztą, że platforma Valve to gościnny gospodarz dla city builderów (dowodem sukces pokrewnego Timberborna).

Dla przypomnienia: zadaniem gracza jest przetrwać katastrofę klimatyczną. Wcieliwszy się przewodnika społeczności bobrów, ludzi i jaszczurów, przyjdzie nam zadbać o Gorejące Miasto, które spróbujemy przygotować do nastania nawałnicy.

Autorzy i autorki określają zabawę mianem „połączenia Banished i Slay the Spire”. W proceduralnie generowanym świecie, w którym deszcz nigdy nie ustaje, zbieramy zasoby i wznosimy miasta, a w ramach nagrody otrzymujemy ulepszenia i schematy.

Poniżej prezentujemy garść screenów, które nieźle obrazują eklektyzm rozgrywki.