Yupitergrad: „Słowiański Tarzan” przymierza się do lądowania

To nie są ćwiczenia, powtarzam: to nie są ćwiczenia!

Dysponujesz goglami rzeczywistości wirtualnej, nie wzbraniasz się przed zagadkami logicznymi, przepadasz za powieściami Kira Bułyczowa, a w dodatku zjadłeś lekki obiad? W takim razie warto, byś zainteresował się grą poznaniaków z Gamedust.

Ich Yupitergrad ma łączyć akrobatyczne fikoły, pomysłowe łamigłówki i estetykę słowiańskiego dieselpunku. Jako kosmonauta wyprawimy się na ulokowaną nieopodal Jowisza bazę, gdzie protagonista ma przeprowadzić eksperyment. Po drodze „coś pójdzie nie tak”, co dam nam sposobność do zaliczenia 50 wypełnionych zagadkami etapów, które przemierzymy korzystając z linki z hakiem. To o tyle niepokojące, że tytuł jest przeznaczony na gogle HTC Vive i Oculus Rift (nieco później pojawi się na Oculus Quest i PS VR). Autorzy twierdzą jednak, że „za sprawą innowacyjnego desingu zawroty głowy są mało prawdopodobne”. Cóż, trzymamy za słowo; czy nie są to czcze przechwałki sprawdzimy na Steamie już 27 sierpnia.

Na zachętę łapcie zwiastun, który zgrabnie tłumaczy podstawy zabawy, a zarazem pozwala zapoznać się z próbką narracji niejakiego generała Varnikova.