Wystarczyło 1000 kopii, by ogłosić sukces Bouncy Bob 2

Portowanie gier na Switcha może być bardzo opłacalne, co udowodniła najnowsza gra Ultimate Games – Bouncy Bob 2.

Stworzenie kontynuacji Bouncy Bob było pewne, bo gra sprzedała się na Switchu w liczbie blisko 400 tysięcy kopii. Obsługiwana jednym przyciskiem platformowa zręcznościówka łączy w sobie kreskówkowy horror z lekki humorem i doodle. To w połączeniu z niską ceną zagwarantowało sukces sprzedażowy.

Bouncy Bob: Episode 2 pojawił się na Steamie 30 października. Gra studia MadGamesmith została przeportowana i 20 listopada wydana przez Ultimate Games także na Switchu. W cyfrowym sklepie znaleźć ją można pod lekko zmienionym tytułem Bouncy Bob 2. Jej aktualna cena wynosi 5 dolarów, a aktualna promocja obniża ją o 50%. W Polsce jednak nadal kosztuje 20 zł.

Jak poinformowała spółka Ultimate Games, od premiery na konsoli Nintendo sprzedało się ok. 1000 egzemplarzy. Dzięki temu zwróciły się koszty portowania i marketingu. Czy gra powtórzy sukces pierwowzoru? Możliwe, bo osiągnięcie blisko 400 tys. sprzedanych kopii Bouncy Bob na Switchu, zajęło produkcji kilkanaście miesięcy i obejmowało mnóstwo przecen i wyprzedaży.