Wielka wyprzedaż polskich gier i premiera Clash na GOG.com

Polski sklep z cyfrowymi wersjami gier GOG.com rozpoczął wyprzedaż polskich gier. Przy okazji zrobił premierę ponad 20-letniej rodzimej strategii.

W promocji Made In Poland Sale znalazło się 127 pozycji, przecenionych nawet o 90%. Są gry z różnych gatunków, nowsze, stare, edycje rozszerzone, specjalne i gry roku, dodatki, ścieżki dźwiękowe, bundle i całe serie. Od Wiedźmina 3: Dziki Gon, przez Call of Juarez, po Frostpunka. Wśród starszych produkcji, specjalnie przygotowanych przez GOG.com do uruchomienia na najnowszych komputerach, można znaleźć m.in. strzelanki Crime Cities i Painkiller, strategie z serii Earth czy Robo Rumble, RPG – Gorky 17, po przygodówki Jack Orlando: A Cinematic Adventure i Lew Leon. W sumie 127 pozycji, jest w czym wybierać.

Zupełną nowością jest strategia turowa Clash z 1998 roku autorstwa studia Leryx Longsoft. Produkcja w klimatyczny sposób oddaje nastrój kolonialnych podbojów, politycznych intryg, królewskiej dyplomacji i zawiłości dworskiego życia. Clash ukazał się bez zabezpieczeń DRM w cenie poniżej 10 zł.

Jako gracz wcielasz się w rolę władcy, który broni swojego królestwa przed atakami wrogich najeźdźców. Masz do wyboru ponad 30 jednostek złożonych z klasycznych lub nieziemskich oddziałów, dzięki którym prowadzisz działania bojowe. Jednocześnie, jako przywódca, nie możesz zapominać o rozwijaniu infrastruktury swojego królestwa, bo przecież wojna sama się nie sfinansuje, poziomie zadowolenia poddanych, których danina wpływa bezpośrednio na stany skarbca, utrzymaniu dynastii i dyplomacji. Clash to gra, która zdecydowanie wyprzedziła swoje czasy i mimo upływu lat, nadal zadziwia systemem rozgrywki.