Vivid Games przedstawiło plany na najbliższy rok

Spółka Vivid Games planuje co najmniej 9 premier do końca roku. Studio rozbudowuje sieć dystrybucji o nowe kanały i platformy sprzętowe.

Spółka znana jest przede wszystkim z rynku mobilnego, ale w planach na najbliższy rok ma rozszerzenie działalności o kolejne platformy. Po wydaniu w 2014 roku na PC gry Real Boxing, Vivid Games planuje powrót na rynek komputerów osobistych oraz wypuszczenie pierwszych produkcji na konsolę Nintendo. W ciągu najbliższych 12 miesięcy spółka chce, by na rynek trafiło co najmniej 20 gier mobilnych (na Androida, iOS oraz m.in. Huawei App Gallery), 8 na Switcha i trzy „duże tytuły” na PC.

Chcemy zwiększyć tempo i każdego miesiąca wydawać 1-2 mniejsze gry, a rocznie 2-3 większe tytuły mid-core. Produkcja i publikacja gier mobilnych F2P to wciąż nasz core-business, ale chcemy jak najszerzej komercjalizować całe portfolio, co wpłynie na dywersyfikację źródeł przychodów. – podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Rozpoczęcie działalności wydawniczej na konsoli Nintendo Switch nastąpi przy współpracy ze spółką QubicGames.

Pierwsze premiery są planowane pod koniec bieżącego i na początku 2020 roku. Będą to gry: Space Pioneer, Gravity Rider w cenie $9.99, oraz Pocket Mini Golf i Sheep Patrol po $1.99. – informuje Remigiusz Kościelny.

Jeśli chodzi o platformę Steam na komputerach PC, spółka planuje wydanie dwóch tytułów znanych z urządzeń mobilnych.

Kolejnym krokiem będzie zaoferowanie Space Pioneer i Gravity Rider użytkownikom PC poprzez platformę Steam, co planujemy w I półroczu 2020 roku. – dodaje prezes Vivid Games.

Vivid Games wciąż rozwija nową linię biznesową, czyli platformę do automatyzacji testów gier mobilnych.

Pierwszych przychodów ze sprzedaży spodziewamy się jeszcze w tym roku. Mamy jasno sprecyzowany plan rozwoju na najbliższe 2-3 lata. W chwili obecnej priorytetowym zadaniem jest pozyskiwanie nowych klientów, rozwój produktu a także zapewnienie odpowiedniego poziomu finansowania. – mówi Kościelny.

Premiery gier mobilnych w IV kwartale br.:
– Październik : Fly Sky High i Idle Fish Aquarium
– Listopad: Crash Drivers, Gun Smith Factory i Zombie Blast Crew
– Grudzień: Calm Colors i Gear for Heroes