Unholy: Polska matka emigruje do Japonii

Krajowy horror zawitał na Tokyo Game Show!

Od pierwszej zapowiedzi minęło cztery i pół roku. Prezentowane wówczas materiały wyparowały w tym czasie z YouTube’a, a o produkcji Duality Games zrobiło się podejrzanie cicho.

Na trwających właśnie targach TGS studio pokazało jednak trailer – być może krótki, ale za to z zupełnie nowymi scenami. Dowiedzieliśmy się z niego, że zmienił się wydawca gry (505 Games zastąpił Hook), poznaliśmy przybliżoną datę premiery (początkowo tytuł miał debiutować w 2019 r., ostatecznie stanęło na 2023) i platformy docelowe (pecet oraz konsole minionej i obecnej generacji).

Scenariusz pozwoli nam wcielić się w Saidah, a więc matkę, która stara się odnaleźć uprowadzoną latorośl. Kobieta będzie przemierzać dwie rzeczywistości – miasto w postsowieckiej Europie Wschodniej oraz mroczny świat Unholy. Rzecz pozwoli nam na swobodną eksplorację, walkę i skradanie. Istotne mają być prezentowane na zwiastunie maski, dzięki mocom których zrobimy oponentom wodę z mózgu.

Dyrektorem generalnym Unholy jest Tomasz Strzałkowski, którego rękę od razu zresztą widać. Ów pracował wcześniej przy Painkillerze i Bulletstormie, pomagał także przy Gears of War: Judgement i współtworzył Inner Chains.