Ultimate Fishing Simulator trafi na kolejne platformy

Spółka Ultimate Games poinformowała, że wydany na PC symulator wędkarstwa Ultimate Fishing Simulator, trafi na kolejne platformy.

Latem tego roku na gogle HTC Vive i Oculus Rift wyjdzie Ultimate Fishing Simulator VR, czyli przeniesienie świata wędkarstwa do wirtualnej rzeczywistości. Jak informuje wydawca, lista obsługiwanych urządzeń obejmie prawdopodobnie także Valve Index, Windows Mixed Reality i Oculus Quest.

Gra jest wciąż rozwijana o płatne dodatki. Do tej pory pojawiły się już Moraine Lake, Kariba Dam i Greenland, a w kolejnych miesiącach wydane zostaną dwa kolejne. Dodatkowa zawartość to m.in. nowe łowiska i łodzie oraz kilkadziesiąt gatunków ryb.

W drugiej połowie 2019 roku Ultimate Fishing Simulator zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Switch i Xbox One.

„Prace nad konwersjami na konsole wciąż trwają. Gra zostanie oczywiście odpowiednio dostosowana do specyfiki tych platform. Celujemy w to, by jak najefektywniej wykorzystać możliwości konsol i dostarczyć graczom możliwie jak najlepszą jakość” – mówi Mateusz Zawadzki, CEO Ultimate Games S.A.

Ultimate Fishing Simulator powstał przy współpracy dwóch polskich firm – Bit Golem i Ultimate Games. Gra miała premierę na PC we wczesnym dostępie w listopadzie 2017 r., a finalna wersja pojawiła się 30 sierpnia 2018 roku.