The Medium przesuwa się na następny rok

Problemy z wydaniem gry w Australii nie mają tu nic do rzeczy!

Przesunięcie wydania Cyberpunka 2077 na 10 grudnia, a więc na dzień planowanej premiery The Medium, postawiło Bloober Team w trudnej sytuacji. Nie powinna więc dziwić opublikowana właśnie informacja – The Medium ukaże się dopiero 28 stycznia 2021 roku. Wprawdzie w oświadczeniu krakusów nazwa gry CD Projektu Red nie pada, ale to właśnie plany wydawnicze dotyczące innych gier zostały wskazane jako jeden z dwóch powodów przełożenia. Drugim jest, rzecz jasna, pandemia koronawirusa i związana z nią sytuacja w Polsce.

Wiadomość – poprzedzona znajomo brzmiącym sformułowaniem – zawiera również obietnice. Dodatkowy czas przeznaczony na produkcję pozwoli na dopracowanie gry, a twórcy nie zamierzają przestać karmić nas strzępkami „wielkiej tajemnicy The Medium”.

Przy okazji warto zamknąć „wątek australijski”. Rzecznik Australijskiej Rady Klasyfikacyjnej przekazał nam dwa dni temu, że odmowa sklasyfikowania (a w konsekwencji: wydania) The Medium w Australii jest konsekwencją odpowiedzi udzielonych przez developera w specjalnym kwestionariuszu ratingowym Międzynarodowej Koalicji Ratingowej (International Age Rating Coalition, IARC). Na podstawie tych odpowiedzi system ustalił, że w świetle australijskich kryteriów The Medium nie może otrzymać lokalnej klasyfikacji i nie zostanie dopuszczone do sprzedaży. Po wprowadzeniu odpowiednich zmian zmodyfikowana wersja horroru może jednak zostać sprawdzona jeszcze raz, co pozwoli wydać ją także w Australii. Być może na to Bloober Team przeznaczy dodatkowy czas?

Powiązane gry: