The Medium nie zostanie wydane w Australii

Upiorna gra o dwóch światach to za dużo dla agencji ratingowej z antypodów.

Jak dostrzegł serwis AllGamesDelta, już 6 lipca horrorowi tworzonemu przez krakowskie Bloober Team odmówiono klasyfikacji. Nawet karta tytułu na stronie australijskiego organu zajmującego się dopuszczaniem do wydania gier, filmów i książęk ma kategorię „tylko dla dorosłych”. Chociaż w Australii istnieje kategoria wiekowa 18+ (potencjalnie zmuszająca nabywcę do wylegitymowania się), The Medium jej nie otrzymało. Polska gra ma jedynie enigmatyczny dopisek „RC” (Refused Classification).

Przyczyny odmowy klasyfikacji nie zostały podane, ale kategoria ta została zarezerwowana dla produkcji, które zawierają szokujące treści wykraczające poza „standardy społeczności”. Jako takie nie mogą być one sprzedawane i reklamowane w Australii, nie można ich też legalnie importować. The Medium to horror, w którym można spodziewać się niemałej dawki ohydy i grozy. Przypomnijmy sobie chociażby opublikowany we wrześniu zwiastun – pojawia się w nim dziewczynka pozbawiona ręki.

Przesłaliśmy do Australian Classification pytanie o dokładny powód odmowy sklasyfikowania gry – jeśli uzyskamy odpowiedź, zaktualizujemy newsa.

The Medium ukaże się 10 grudnia na pecetach oraz Xboksie Series X. Tego samego dnia ukaże się Cyberpunk 2077 po ostatnim przełożeniu.

Powiązane gry: