The Last Show of Mr. Chardish – spektakl już trwa

Nowo wydaną przygodówkę możecie kojarzyć jako Ars Fabulae.

Tytułowy Robert Chardish jest reżyserem teatralnym – a Ella, protagonistka, to grająca w jego sztukach aktorka. Tę drugą poznajemy przy okazji nostalgicznego powrotu na deski teatru. Ella chce znów przeżyć artystyczną młodość, ale także dowiedzieć się więcej o bliskim jej genialnym reżyserze. W produkcji katowickiego Punk Notion bierzemy więc udział w magicznych spektaklach zrodzonych w umyśle Chardisha. Każda sztuka to inny świat, osobne dramatis personae i nowa mechanika rozgrywki, ale także następny krok na drodze do realizacji poznania reżysera.

Przed zakupem możecie sprawdzić, czy autorzy trafili w Wasze gusta – na Steamie znajduje się bezpłatny prolog produkcji. „Akt pierwszy” pozwala na trzecioosobową rekonstrukcję jednego z przedstawień, pierwszoosobową eksplorację, pozwala też rozwiązać garść łamigłówek.

Chociaż autorzy mówią o grafice „malowanej” z użyciem wirtualnej rzeczywistości, na razie tytuł ukazał się tylko na pecetach. Mamy otrzymać jeszcze wydania na Switcha, PlayStation oraz Xboksa, ale wydawcy z Hydra Games nie precyzują, którą generację konsol mają na myśli.

Powiązane gry: