The Last Case of Benedict Fox laureatem Gamescom Award

Polska metroidvania odebrała w Kolonii statuetkę.

Przypomnijmy, że o ekipie Plot Twist już w czerwcu zrobiło się głośno; jego debiut był bowiem jedną z niespodzianek Xbox & Bethesda Games Showcase 2022.

Podczas otwierającej targi konferencji wręczono nagrody Gamescom Awards. W kategorii „najbardziej oczekiwana gra na konsolę Xbox” Polacy zgarnęli nominację, ale konkurencja zdawała się mocna: wszak ani Metal: Hellsinger, ani tym bardziej The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me to tytuły znane. Wyróżnienie zgarnęli jednak nasi rodacy, a odebrał je dyrektor kreatywny Bartłomiej Lesiakowski.

To dla nas szok. Lubimy dobre metroidvanie i pracujemy ciężko nad The Last Case of Benedict Fox. Chciałbym podziękować zespołowi Xbox za wsparcie, Rogue Games za to, że są najlepszym wydawcą i mojemu zespołowi w Krakowie, są szaleni i utalentowani. W moich rękach jest nagroda, ale ich ręce tworzą grę.” – powiedział Lesiakowski ze sceny.

Na koniec przypomnę, że The Last Case of Benedict Fox ukaże się w 2023 roku na pecetach i konsoli Xbox Series X|S. W dniu premiery trafi także do abonamentu Game Pass. I przypomnę, że Lesiakowski był jednym z gości naszego niedawnego podcastu.