Tactical Troops: Anthracite Shift przypomina o sobie zwiastunem

Poznaliśmy też datę premiery.

Warszawiacy z QED Games chcą nas zaprosić do izometrycznych walk na obcej planecie. Na nowym trailerze nie brak więc podniosłej muzyki, eksplozji i killstreaków.

Niejako przy okazji twórcy ujawnili datę premiery, gra stawi się na Steamie już 15 kwietnia. Udostępniony wówczas build ma pozwalać na ok. 30 godzin zabawy w kampanii i zawierać 24 mapy do rozgrywek wieloosobowych (zarówno online, jak i w kanapowej kooperacji). Za grę zapłacimy niespełna 60 zł.

Scenariusz rozpocznie się w roku 2130, a my wcielimy się w najemników z tytułowych oddziałów Tactical Troops. Członkowie organizacji otrzymają wezwanie do (zdawałoby się) rutynowej misji na planecie Anthracite. Jak się zapewne domyślacie – nie wszystko pójdzie zgodnie z planem…

Grę ma wyróżniać pewien istotny niuans: w odróżnieniu od innych strategii turowych mapa będzie pozbawiona siatki ruchu. Ponadto w toku rozgrywki skorzystamy z rozsianych po świecie gry teleporterów, co otworzy nowe możliwości taktyczne. Autorzy chwalą się również zaawansowanym AI, klimatem science fiction lat 80. i „olbrzymimi możliwościami personalizacji oddziału”.