Światowe premiery polskich gier na targach gamescom

Podczas targów gamescom zaprezentowały się w sumie 72 polskie gry. Jest to doskonałe miejsce by zapowiedzieć nowe produkcje lub pokazać projekty, nad którymi pracują twórcy. Światowe premiery miały w Kolonii cztery rodzime gry.

Nano Games pracuje nad grą Heavy Duty Challenge, traktującą o sporcie polegającym na prowadzeniu ciężarówek w trudnym terenie. Dzięki oficjalnej licencji Europa Truck Trial w produkcji zobaczymy wszystkie oryginalne pojazdy startujące na trasach naszego kontynentu. Powstające na pecety Heavy Duty Challenge ma mieć premierę w 2020 roku.

Wydawca i producent All In! Games pochwalił się zręcznościową strzelaniną Red Wings: Aces of the Sky. Gra korzysta z bogatej historii Czerwonego Barona i utrzymana jest w komiksowej stylistyce. Na gamescomie prezentowana była wersja na Switcha, a produkcja trafi także na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Zawierać będzie lokalny tryb kooperacji. Premiera w 2020 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=bgMBV3MqzaU

Kolejną nową produkcją na stoisku wydawcy All In! Games jest NYX: The Awakening od studia Black Sail Games. Jest to zręcznościowa gra akcji, oparta na mechanice zamiany kolorów. Historia północnoamerykańskiego miasta lat 80. XX wieku pojawi się na PC, PlayStation 4, Switchu i Xboksie One.

https://www.youtube.com/watch?v=exXS7dXznio

Ostatnią światową premierą jest Help Will Come Tomorrow od studia Arclight Creations. Wydawca – Klabater – prezentował grę na zamkniętych pokazach prasowych. Mocno osadzona w historii produkcja przenosi gracza do Rosji roku 1917, kiedy abdykował Car Mikołaj II, a kraj pogrążył się w chaosie. Jak informuje Klabater, „w tle tych doniosłych wydarzeń, grupa pasażerów, którzy przeżyli terrorystyczny atak na kolej transsyberyjską, musi przetrwać w surowym syberyjskim klimacie”. Help Will Come Tomorrow jest symulacją, która w 2020 roku będzie miała premierę na PC, PlayStation 4, Switchu i Xboksie One.

Tuż przed targami gamescom swoje gry zapowiedziały m.in. studia One More Level (cyberpunkowy Ghostrunner), Event Horizon (RPG – Dark Envoy) czy Monster Couch (karcianka Wingspan). Zarówno one, jak i kilkanaście innych polskich gier miały w Kolonii swoją pierwszą publiczną prezentację. Wśród nich m.in. Aida, konsolowy Frostpunk, Giants Uprising, Hollow 2, Jet Kave Adventure, Sparkle 4 Tales, The Mansion, czy Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna. Wśród najbardziej wyczekiwanych rodzimych produkcji z nowymi materiałami pojawił się CD Projekt RED i ich RPG – Cyberpunk 2077, Bloober Team z horrorem Blair Witch czy Techland z grą akcji Dying Light 2.