SUPERHOT Presents to fundusz wspierający małych twórców gier

Twórcy jednej z najpopularniejszych polskich gier niezależnych chcą wspierać innych entuzjastów – finansowo i widocznością.

Studio SUPERHOT stworzyło program SUPERHOT Presents, którego celem jest wspieranie małych, niezależnych projektów, by podzielić się niezależnych gier. Łódzkie studio chciało promować i dofinansowywać ekipy tworzące gry podobne do ich własnej produkcji i znajdujące się w tej samej strefie czasowej. Dwa tytuły, które objęte zostały wsparciem nie mieszczą się jednak w tych parametrach, bo pochodzą z Australii.

Frog Detective 2: The Case of the Invisible Wizard to gra przygodowa o żabim detektywie od Grace Bruxner i jej studia Worm Club. Według przedstawionego przez SUPERHOT opisu, to prosta gra z zagadką detektywistyczną do rozwiązania… i czarodziejem.

Drugi z tytułów to Knuckle Sandwich od Andrew Brophy’ego. Ten bardzo dziwny RPG opowiada o chłopaku szukającym pracy w nowym mieście, jednak już pierwsze sekundy zwiastuna pokazują, że nic tu nie jest proste.

Obie produkcje są w drodze – jedna ma ukazać się jeszcze w tym roku, podczas gdy data premiery drugiej nie została jeszcze ogłoszona. Tymczasem SUPERHOT Team sugeruje, że wkrótce zapowie własne nowe projekty – wedle posta na ich stronie, pierwszej zapowiedzi możemy spodziewać się już w przyszłym tygodniu.