„Start w gamedev”: Rusza program edukacyjny CRPK

Pierwsza edycja wystartuje w trzech miastach: Częstochowie, Kłobucku i Lublinie.

Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych ma pomysł na to, by wprowadzić w arkana branży młodzież. I to niekoniecznie tę stołeczną. W pierwszym etapie nowej inicjatywy w każdym z ww. miast odbędzie się konferencja, której słuchacze dowiedzą się, dlaczego warto związać z gamedevem swoją przyszłość. Następnie CRPK uruchomi rekrutację, której zwycięzcy wezmą udział w czterech weekendowych zjazdach. Specjalnie wyselekcjonowana grupa może zaś liczyć na specjalistyczne warsztaty.

W programie kursu znajdziemy 8 szkoleń z następujących tematów:

  • Wstęp do tworzenia gier
  • Charakterystyka gracza i jego zachowań
  • Grywalizacja jako narzędzie marketingowe i społeczne
  • Budowanie mechaniki gry
  • Programowanie gier na silniku Unity lub tworzenie gier w rozszerzonej rzeczywistości
  • Jak prezentować grę i tworzyć jej prezentację
  • Gry jako produkt – model biznesowy gry, planowanie mikropłatności

„Jako Polacy możemy być dumni z naszej znanej i docenianej na całym świecie branży kreatywnej. Gry wyprodukowane przez polskie studia są pobierane miliony razy i doceniane przez najbardziej doświadczonych graczy są na to niepodważalnymi dowodami. Jestem przekonana, że te osiągnięcia są dopiero rozgrzewką dla przedstawicieli naszej branży i że możemy osiągnąć jeszcze więcej! Właśnie dlatego zaczynamy projekt – Start w gamedev!”

– skomentowała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

„Polski sektor gier wideo rozwija się niezwykle dynamicznie, wykazując olbrzymie zapotrzebowanie na nowych, utalentowanych deweloperów. Przekłada się to na rosnącą popularność edukacji kierunkowej, w której Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych upatruje ważny obszar swojej działalności. Jestem przekonany, że program “Start w gamedev” pomoże ambitnym osobom znaleźć swoje miejsce na rynku pracy i stworzyć kolejne polskie gry, które zyskają uznanie na arenie międzynarodowej”

– dodał Mikołaj Turowski, p.o. dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Więcej o akcji dowiecie się na jej oficjalnej stronie. Rekrutacja trwa do 25 października, o uczestnictwie decyduje zaś kolejność zgłoszeń.