Sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon to ponad 20 mln kopii

Przy okazji zapowiedzi Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsolę Switch, studio CD Projekt RED przedstawiło dane sprzedażowe całej serii.

15 miesięcy temu spółka CD Projekt informowała, że trzy Wiedźminy na wszystkie platformy miały sprzedaż na poziomie 33 milionów sprzedanych kopii. Tym razem pochwalili się, że seria osiągnęła kolejny wielki kamień milowy.

Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedały się łącznie na wszystkich platformach w liczbie 40 milionów kopii. Czyli w 15 miesięcy seria zdobyła 7 mln nowych nabywców. Jak informuje spółka CD Projekt, ponad połowę tej liczby stanowi Wiedźmin 3: Dziki Gon. 20 milionów egzemplarzy dotyczy trzech platform – PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Już od dawna jest to największy sukces sprzedażowy w historii polskiego gamedevu, a liczby te na pewno się poprawią za sprawą zapowiedzianego Wiedźmina 3: Dziki Gon Edycji Kompletnej na Nintendo Switcha. Istnieje więc szansa, że za rok spółka CD Projekt będzie świętować 50 milionów sprzedanych kopii serii Wiedźmin.