Solar System Colonist bierze kosmos siłą

Obstawiamy, kto pierwszy dotrze na Marsa: NASA czy PlayWay?

Perspektywy, które Solar System Colonist przed nami rozpościera, są niewiarygodne! Gra studia Asteroid Miners, za której wydanie w niewiadomym terminie ręczy PlayWay, ma ukazać każdy aspekt kolonizacji Układu Słonecznego. Przygotujemy więc własny statek kosmiczny, który po dotarciu do planety zamienimy na wehikuł przystosowany do poruszania się pod ziemią albo w atmosferze. Gdy już upatrzymy idealne miejsce do zajęcia terenu, postawimy bazę i rozbudujemy ją o dodatkowe pomieszczenia, np. laboratoria umożliwiające badanie nieznanego świata.

Pierwszy zwiastun tytułu sugeruje jednak, że pokojowa eksploracja nie będzie priorytetem. Wbici w skafander i uzbrojeni w oręż o podejrzanie ziemskim modelu 3D, wyjdziemy na zewnątrz, by osobiście wziąć udział w zdobywaniu surowców, tu rozumianym głównie jako odbieranie ich konkurentom. Wykażemy się też w roli pilota statku, jak i zaprezentujemy umiejętności strategiczne, posyłając w bój naszą prywatną robotyczną armię. Ba, ponoć z droidami będzie się można nawet zaprzyjaźnić!

Steamowa karta produktu obiecuje jeszcze więcej. Zaangażujemy się w konflikty z piratami i rozpychającymi się w kosmosie korporacjami, a także zbadamy ukryte pod powierzchnią planet tajemnice. Poznamy historię sąsiadów Ziemi oraz ukształtujemy ich przyszłą rolę na mapie Układu Słonecznego, w razie potrzeby nawet zmieniając właściwości ich powierzchni.

I to wszystko „coming soon”!