SacriFire przypomina o sobie po roku ciszy

Studio Pixelated Milk musi być mocno zapracowane.

Prawie równo rok temu pokazali ostatni trailer, na całe szczęście SacriFire zbliża się (chyba) do premiery. Przypominamy, że jest to inspirowany grami jRPG tytuł, z ciekawym systemem walki, wciągającą fabułą i nowoczesną grafiką pixel art, łączącą postacie 2D ze światem 3D. Gdy dodać do tego muzykę Motoi Sakuraby (w portfolio takie tytuły jak Dark Souls, Golden Sun, Star Ocean), wychodzi całkiem udana mieszanka.

Nowy materiał z SacriFire został zaprezentowany podczas Guerrilla Collective 2023 (7-13 czerwca). Twórcy pokazują rozległy świat i nowe lokacje, które gracze będą mieli okazję zwiedzić podczas przygody. Są też elementy walki, ale brak HUD-u powoduje, że nie wiemy jak finalnie będzie to wyglądać.

Produkcja ma też za sobą udaną kampanię na Kickstarterze. W 2021 roku 3378 osób wpłaciło ponad 136 tysiące euro. Jest to czwarta największa kwota zebrana przez polską grę na portalach finansowania społecznościowego. Więcej od graczy otrzymały takie tytuły jak Superhot, Chernobylite i Gamedec.

JRPG akcji trafi na PC w roku 2023, a wersje konsolowe (PlayStation, Switch, Xbox) pojawią się „później”.