Ruszyły zapisy na lipcowe bezpłatne konsultacje prawne dla twórców gier

30-minutowe spotkania obejmują szeroką gamę zagadnień, w tym te związane z umowami wydawniczymi i prawną organizacją studia.

Fundacja Indie Games Polska przygotowała kolejną serię konsultacji prawnych dla twórców gier komputerowych, na które można zapisać się w tym miejscu. Twórcy gier poszukujący wsparcia dla swoich projektów i organizacji mogą zapisać się na jeden z łącznie sześciu terminów w ciągu najbliższych trzech tygodni, począwszy od spotkania zaplanowanego na jutro, 2 lipca. Spotkania można umawiać w godzinach 9-11, a same terminy rozłożone są na więcej dni tygodnia.

Pomocy twórcom gier udzieli dwójka prawników: Kamila Dulska, specjalizująca się w prawie handlowym i cywilnym, wyborze właściwej organizacji dla studia developerskiego oraz corporate governance, a także Adw. Michał Pękała specjalista od prawa własności intelektualnej, copyright clearance, czyli praw do wykorzystywania utworów podmiotów trzecich, umów pracowniczych i inwestorskich, rejestracji znaków handlowych i przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można w formularzu rejestracyjnym powyżej.

Realizacja programu konsultacji prawnych możliwa jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.