Punk Wars bynajmniej nie toczy się w Jarocinie

…aczkolwiek na postapokaliptyczne scenerie możemy liczyć.

W ubiegłym roku Jujubee (Dark Moon, Realpolitiks II) powołało spółkę zależną Strategy Forge, która miała się zająć wykuwaniem (pun intended) gier strategicznych. Jej pierwszym projektem jest właśnie Punk Wars, planowana na 2021 produkcja, obficie czerpiąca z klasycznych strategii 4X.

Tytuł zabierze nas do podnoszącego się po apokalipsie świata, w którym o dominację walczą cztery korporacje. Jak czytamy w steamowym opisie:

„Przejmij rolę lidera mesjanistycznego steampunka, mrocznego dieselpunka, militarystycznego steelpunka lub technokratycznego atompunka. Wybierz mądrze – każda z frakcji opracowała swoją własną, dominującą technologię, posiada unikalny zestaw umiejętności i jednostek”.

Naszym celem będzie „poprowadzenie ludzkości ku nowej erze dobrobytu”. W tym celu zgłębimy tajemnicę zniszczonej, postapokaliptycznej metropolii, rozegramy w turach walki o zasoby, rozbudujemy bazę i opracujemy łańcuchy dostaw.

Demo ogramy podczas zbliżającego się Steam Next Festivalu; będzie ono dostępne pomiędzy 16 a 22 czerwca. Zainteresowanych odsyłam na kartę katalogową produkcji.