Przegląd tygodnia (7-13 sierpnia)

 Cztery zupełnie nowe zapowiedzi, w tym jedna prawdziwie niezależna produkcja nad która pracuje jeden człowiek. Wśród premier też się dzieje, bo m.in. w świat VR zmierzają dwa polskie hity.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (7-13.08):

House Flipper VR (PlayStation VR)
Sengoku Dynasty (wczesny dostęp PC)
Space Mechanic Simulator (PC)

Nadchodzące premiery (14-20.08):

Holy Stick! (PC)
Gord (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
Green Hell VR (PlayStation VR2)
Ship Graveyard Simulator 2 (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Date Z (PC, PlayStation, Switch, Xbox)

Studio Mass Creation pracuje nad powieścią wizualną, która łączy szkolne romanse i dramaty ze zbliżającą się epidemią zombie. Jest to nawiązanie do ich wcześniejszej gry, endless runnera Corridor Z, gdzie młodzież uciekała przed atakującymi zombiakami. Jednak w Date Z zadanie jest zupełnie inne. Aby przeżyć, bohater musi… iść na randkę. Premiera w 2024 roku.

NodeLord (PC)

Takie gry uwielbiam zapowiadać, bo to przykład prawdziwie niezależnej produkcji. Sebastian Grabowski (na Steamie jako HowDeerYou) tworzy w pojedynkę tytuł łączący elementy automatyzacji, tower defense’a oraz craftingu. NodeLord skupia się na przetrwaniu, a drogą do tego jest przetwarzanie zdobytych surowców. Można z magicznego proszku i garnka zrobić bombę, z przecieru owocowego bimber, zautomatyzować osadę krasnoludów-alkoholików czy rzucić we wrogów… kozą. Wypełniona czarnym humorem gra ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2024 r.

Hero Legacy (PC, Switch)

Z mobilek na duże sprzęty. Hero Legacy to RPG z otwartym światem z elementami strategii, który stawia na eksplorację i walkę, a główny nacisk położony jest na wykorzystanie żywiołów. Z systemów mobilnych jest portowany na PC i Switcha, ale nie wiadomo w jakiej formie zostanie wydany. Na Androidzie i iOS jest to darmowa gra F2P. Twórcy ze studiów Gamesture i Immersive Forge poinformowali właśnie, że dodana niedawno polska wersja wprowadza do produkcji głos legendy – Piotra Fronczewskiego. Premiera na dużych platformach w 2024 roku.

Realm Protector (VR)

Ultimate VR pracuje nad grą tower defense dedykowaną urządzeniom do wirtualnej rzeczywistości. Jak zapowiada wydawca Gaming Factory, będzie zbieranie zasobów, budowanie bazujących na żywiołach wież obronnych, kilka rodzajów broni, walka z ponad setką jednostek i kilka trybów rozgrywki. Data premiery oraz docelowe platformy nie zostały ujawnione.

Powiązane gry: