Przegląd tygodnia (7 – 13 marca)

W minionym tygodniu trzymaliśmy rękę na pulsie i na kierownicy.

Każda z zapowiedzi ma bowiem związek z motoryzacją: polskie zespoły pokazały zręcznościowe wyścigi oraz symulatory taksówkarza i mechanika postapokaliptycznych pojazdów.

Ponadto za nami pięć premier (jedną grę nominujemy do nieistniejącej nagrody za najbardziej osobliwy tytułu… Ja rozumiem, że na Steamie trzeba się wypozycjonować, ale bez przesady!).

A co nas czeka w nadchodzącym czasie? Tradycyjnie zapraszam do naszego kalendarza polskich gier.

Premiery polskich gier:

Ancient Islands (Switch)
Aquarist – buduj akwaria, hoduj ryby, rozwijaj swój biznes! (PC)
Drill Deal – Oil Tycoon (PC)
Ironsmith Medieval Simulator (PC)
Workshop Simulator (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Sunrise GP (Switch)

Może pamiętacie grę wyścigową Electro Ride, którą po wielu latach prac wydał na pecetach i Switchu Sylwester Osik? Twórca miał duży sentyment do PRL-u i pojazdów z minionej epoki, jak się zresztą okazuje: nie było to w temacie jego ostatnie słowo! Osik przygotowuje teraz – pod szyldem Garage 5 – Sunrise GP. Szykujcie się na arcade’ową rozgrywke, split screen dla 4 graczy, kreskówkową grafikę i masę wyzwań. Na konsolkę Nintendo tytuł wjedzie jeszcze w tym roku.

Taxi Life: A City Driving Simulator [dawniej Urban Venture] (PC)

Komu symulator przewozu osób z otwartym światem i Barceloną w skali 1:1? Obszar zabawy ma wynosić aż 20 km2; ponoć Simteract odwzoruje hiszpańskie miasto dzięki „zaawansowanej technologii”, bazującej na „rzeczywistych danych”. Jak w to w wielkich aglomeracjach bywa, wyzwaniem będą m.in. korki (autorzy zadbają o realistyczny ruch samochodów i pieszych oraz zmienne warunki pogodowe).

Choć początkowo wcielimy się w kierowcę-żółtodzioba, skończymy zarządzając dużą firmą transportową. Produkcja pojawi się we wczesnym dostępie na przełomie 2022 i 2023 roku. To druga gra nad którą aktualnie pracuje studio.

Postapo Mechanic Simulator (PC)

Image Power zaanonsowało symulator mechanika postapokaliptycznych samochodów wyścigowych. Jako krajowa Furiosa wycraftujemy części ze złomu, stworzymy ulepszenia i zmontujemy pojazdy, które będą ścigać się po trasach zniszczonego świata. To już siódma produkcja, jaką zapowiedział zespół.

Powiązane gry: