Przegląd tygodnia (7-13 listopada)

Możemy zostać wiedźmą, złomiarzem lub strażnikiem leśnym.

Kolorowe The Witch of Fern Island się zapowiedziało, ale i wystartowało ze zbiórką na Kickstarterze. Ship Graveyard Simulator 2 ponownie zabierze nas na cmentarzysko statków, a Forest Ranger Simulator połączy zbieractwo z naprawianiem.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (7-13.11):

Astro Colony (PC)
Goat’s Tale 2 (PC)
Nadir: A Grimdark Deckbuilder (PC)
Pocket Mini Golf 2 (Switch)
Trash Sailors (Xbox One)
Winter Falling: Battle Tactics (wczesny dostęp PC)

Nadchodzące premiery (14-20.11):

Floodland (PC)
McPixel 3 (PC, Switch, Xbox)
Monuments Flipper (wczesny dostęp PC)
Quantum Storm (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

The Witch of Fern Island (PC)

Enjoy Studio zapowiedziało kolorowy symulator życia młodej wiedźmy. Na Wyspie Paproci wyuczy się ona zaklęć, wytwarzania eliksirów czy tworzenia magicznych przedmiotów. Poza tym przed nami niesienie pomocy ludziom oraz zabawa w kotka i kruka.

Premiera (we wczesnym dostępie) ma nastąpić w pierwszym kwartale 2023 roku. Wraz z zapowiedzią wystartowała zbiórka na Kickstarterze.

Ship Graveyard Simulator 2 (PC)

Wydany rok temu symulator pracy „złomiarza” na największym cmentarzysku statków zyskał sporą popularność. Rekordowe 1262 osób grających równocześnie (aktualnie ponad 200) oraz „w większości pozytywne” recenzje (70% z 844 opinii) wpłynęły na decyzję o stworzeniu kontynuacji. Games Incubator zapowiada dodanie do builda specjalnego dźwigu, dużego kontenera, nowych niebezpieczeństw i kolejnego cmentarzyska statków. Jak twierdzi na Steamie wydawca: gra będzie „wkrótce dostępna”.

Forest Ranger Simulator (PC)

Ekipy Virtual Magic i FreeMind pozwolą nam zabawić się w strażnika lasu. Do naszych zdań mają należeć sprzątanie i sortowanie śmieci, naprawa uli, karmienie i obserwacja zwierząt oraz przejażdżki palącym hektolitry ropy pickupem. Kiedy? Nie wiadomo.

Powiązane gry: