Przegląd tygodnia (30 maja – 5 czerwca)

Piraci skradają się na dyski, bariści parzą kawę, a operatorzy wsiadają do koparek.

Miniony tydzień przyniósł co prawda tylko trzy zapowiedzi, ale zaanonsowano tytuły bardzo różnorodne. W międzyczasie zadebiutowało parę produkcji, z których ucieszą się posiadacze urządzeń VR, konsoli Nintendo Switch i oczywiście pecetów.

Już tradycyjnie odsyłamy do naszego kalendarza premier.

Premiery polskich gier:

Barn Finders VR (Steam VR)
Mr. Prepper (Switch)
Nemesis: Lockdown (PC – wczesny dostęp)
Police Shootout (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Frigato: Shadows of the Caribbean (PC, Switch, Xbox One/Series X|S)

Debiut Mercat Games to skradanka taktyczna w pirackich klimatach. Gracz pokieruje poczynaniami grupy korsarzy, którzy siać będą popłoch na Karaibach. Każda z postaci ma posiadać unikalne zdolności, zaś konstrukcja zabawy zdaje się premiować ciche realizowanie misji. Gra zadebiutuje dopiero w 2023 roku, ale już 13 czerwca na Steamie sprawdzimy jej demo.

Coffeehouse Simulator (PC)

Wcześniej zapowiedziano tytuł o odnawianiu kawiarni (Coffee Bar Renovator), natomiast Coffeehouse Simulator da nam okazję poprowadzić własnego Starbucksa in spe. Kawosze z Baked Games pozwolą nam urządzić własny lokal, przygotować napoje, zamówić produkty, nawiązać relacje z klientami oraz sprzątnąć po nich. Kiedy? Nie wiadomo.

Heavy Truck Simulator (PC)

Wysokość domu jednorodzinnego, moc kilkudziesięciu osobówek i ładowność przekraczająca ludzkie pojęcie. Właśnie takimi pojazdami będzie można się pobawić w najnowszej produkcji studia G11. Sami poprowadzimy koparki i ciężarówki, naprawimy je i pogmeramy pod maskami. Pytanie o datę premiery pozostaje otwarte.

Powiązane gry: