Przegląd tygodnia (29 stycznia – 4 lutego)

„Spóźnione ale szczere”. Poszukiwanie kotków, budowanie wieży przetrwania, walka z hordami, VR-owa zręcznościówka i zabawa we właściciela sklepu – to tyle jeśli chodzi o zapowiedziane właśnie polskie gry.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (29.01-4.02):

Dungeon Legends 2 : Tale of Light and Shadow (PC)
Goat’s Tale Adventure (PC)
Hellcard (PC)
Miniland Adventure (Xbox One, Xbox Series X|S)
Postal: Brain Damaged (Switch)
Project Downfall (Switch, Xbox One)

Nadchodzące premiery (5-11.02):

Bartender VR Simulator (PlayStation VR2)
Hunt Together (Steam VR)
Mixture (PlayStation VR2)
The Inquisitor (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Zapowiedzi polskich gier:

Hidden Cat Outlaws (PC)

Jest spora grupa gier gatunku hidden object, więc teraz dostajemy tytuł hidden cats. W skrócie, poszukiwanie poukrywanych kotów. Pełen relaks, dużo miauczenia, 600 sierściuchów chowających się w 15. poziomach. Styl graficzny porównywalny do wcześniejszej gry studia Sleepwalking Potatoes – Catch a Duck, ale to zaleta a nie wada. Daty premiery brak.

TerraStorm (PC)

Po wydaniu rok temu powieści wizualnej, studio GameLoad wzięło się za survivalowego city buildera. Alternatywna rzeczywistość, Niemcy dzięki tajemniczemu zasobowi wygrali II wojnę światową, przy okazji zabili większość ludzi i zniszczyli planetę. Ci, którzy przetrwali, będą budować samowystarczalne wieże, jedyne bezpieczne miejsce na Ziemi. Daty premiery nie ma, trailera też.

Be My Horde (PC)

Bez dwóch zdań Vampire Survivors jest gigantycznym sukcesem, więc studio Polished Games chce ukroić dla siebie kawałek tego tortu. Roguelike, hordy przeciwników i armia nieumarłych walczących po stronie nekromantki Moriany. Premiera we wczesnym dostępie już 29 lutego.

Yupitergrad 2: The Lost Station (PlayStation VR2)

Studio Gamedust już wcześniej wydało kontynuację huśtania i zabawy przyssawkami w świecie VR. Gry tej brakowało jeszcze na PlayStation VR2, więc stanie się to jeszcze w tym roku.

Superstore Simulator (PC)

Codebusters Studio zapowiedziało kolejny symulator. Tym razem chodzi o prowadzenie sklepu ze wszystkimi obowiązkami z tym związanymi. Dość ambitnie zważywszy na fakt, że pracują jeszcze nad American Airport Simulator i Farm Simulator. Żadna z gier nie ma ogłoszonej daty premiery.

Powiązane gry: