Przegląd tygodnia (29 sierpnia – 4 września)

Opada kurz po Gamescomie, więc zapowiedzi trochę mniej.

Mamy kolejną wyprawę do świata Dritfland, królewską powieść wizualną, przygodową grę akcji VR i oczywiście symulator. Premiery to w większości tytuły na VR, ale w tym tygodniu dostaniemy dwie interesujące pecetowe produkcje – Railbound i Roadwarden.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier:

Interkosmos 2000 (Oculus Quest 2)
MythBusters: The Game – Crazy Experiments Simulator (PC)
Tank Mechanic Simulator VR (Steam VR)

Nadchodzące premiery:

Railbound (PC)
Roadwarden (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

First Dwarf (PC, PS5, Switch, XSX)

Krasnolud wyruszający w świat by szukać przyszłości dla swojego gatunku. Tak w sumie można podsumować kolejną grę studia Star Drifters, która rozwija znane już graczom uniwersum.

Court of Crowns (PC)

Szlachta nie pracuje, za to wciąż się poróżnia i młoda królowa musi się tym zająć. Ekipa PlaceHolder Name Studio stawia na powieść wizualną, gdzie rozwiązywanie sporów wchodzi na wyższy poziom.

Mixture (Meta Quest 2, PlayStation VR2)

Studio Played With Fire pracuje nad swoją drugą produkcją dedykowaną urządzeniom VR. Mixture to przygodowa gra akcji, która pozwoli wcielić się jednoczesne w dwie odmienne postaci – Rycerki Ćmy oraz Alchemika. W ruch pójdą potężne mikstury, peleryna w kształcie skrzydeł ćmy oraz śmiercionośna kosa. Daty premiery twórcy nie podali, ale tytuł wpierw trafi na Meta Quest 2.

My Newspaper (PC)

Tydzień bez zapowiedzianego symulatora? Nic z tego. Reverse Games zaprezentowało teaser gry, w której wcielimy się w postać dziennikarza. A prowadzenie takiego biznesu nie jest łatwe. Remontowanie i urządzanie siedziby, zatrudnianie pracowników, szukanie tematów – wszystko by artykuły w gazecie przyniosły różne skutki w przyszłości. Daty premiery brak.

Powiązane gry: