Przegląd tygodnia (28 czerwca – 4 lipca)

Kurz po targach E3 ostatecznie opadł.

Jeśli któraś z poniższych pozycji przypadnie Wam do gustu: dodajcie ją do listy życzeń na Steamie, co zwiększy prawdopodobieństwo jej (szybkiego) powstania. Swoją drogą: szkoda, że The Sabotage nie powstaje na licencji popularnej karcianki „Sabotażysta”, która także traktuje o wydobyciu złota i zapewne była inspiracją dla gry.

Korzystając z okazji: zapraszam do naszego stale aktualizowanego kalendarza premier.

The Sabotage (PC)

Studio Yeyuna zapowiedziało multiplayerowe The Sabotage, którego odbiorcy będą poszukiwać złota, w czym przeszkadzać ma im tytułowy sabotażysta. Dowcipnie (?) trzeba więc zauważyć, że zespół szykuje krajową odpowiedź na Among Us.

Tytuł wydadzą twórcy, na spółkę z PlayWay’em, jego data premiery nie jest jednak znana. To druga gra nad którą równocześnie pracują. Pierwszą jest strategia ekonomiczna Chinese Empire.

Train Yard Builder (PC)

GameFormatic zaanonsowało symulator budowania makiet kolejowych. Na Steamie wyda go PlayWay. To piąta produkcja nad którą równocześnie pracuje studio, nie znamy daty jej premiery.

Chinese Frontiers (PC)

SolidGames szykuje Chinese Frontiers, a więc symulator życia w chińskiej osadzie. Rzecz powstaje z myślą o pecetach a jej wydawcą jest spółka PlayWay. W zakładce „data premiery” figuruje wymowne „TBA”.

Pirates Job (PC)

Monuments Games pokazało pierwszy zwiastun Pirates Job, w którym wcielimy się w rolę napadającego na statki współczesnego morskiego pirata. Wydawcami są twórcy i Games Incubator. Nie wiemy, kiedy nastąpi debiut.

Feudal Baron: King’s Land (PC)

Sim Farm zapowiedziało grę strategiczną o zarządzaniu średniowiecznym miastem, którą wyda w komitywie z PlayWay’em. Kiedy? Nie wiadomo. To czwarta pozycja, nad jaką równocześnie dłubie studio.