Przegląd tygodnia (26 lipca – 1 sierpnia)

Szok i niedowierzanie – mam urlop, ale postanowiłem przygotować cotygodniowy przegląd zapowiedzi.

W sumie to miałem przerwę pomiędzy wyjazdami, a że dzieje się dużo, nasi czytelnicy oczekują informacji, to nie mogłem odpuścić. Mamy de facto trzy nowe zapowiedzi, bo jedna gra to przeniesienie wydanego już tytułu w świat VR. I nie ma co ukrywać, z tego zestawienia to Achilles: Legends Untold robi największe wrażenie.

Cała masa polskich gier czeka na Was w naszym przepastnym kalendarzu premier.

Achilles: Legends Untold (PC)

Dark Point Games pracuje nad RPG akcji, inspirowanym klasykami gatunków soulslike oraz hack&slash takimi jak Dark Souls czy Diablo. Ale ma być łatwiej i przystępniej. Trzeba przyznać, że wygląda zachęcająco. Więcej na ten temat dowiecie się z tego miejsca.

Barn Finders VR (HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality)

Jeśli poświęcacie czas na oglądanie telewizji to zapewne kojarzycie programy, w których ludzie przeszukują opuszczone miejsca by znaleźć wartościowe przedmioty i sprzedać je z zyskiem. Barn Finders miał premierę w ubiegłym roku i zebrał pozytywne recenzje (83% z ponad 2500 ocen na Steamie). Teraz gra studia Duality Games trafi na urządzenia wirtualnej rzeczywistości, a przeniesieniem jej zajmie się Punch Punk Games. Premiera jeszcze w 2021 r.

Rescue Operations Simulator (PC)

Grupa USAR (Urban Search and Rescue) wyrusza w teren by prowadzić akcje poszukiwawczo-ratownicze w miejscach wielkich katastrof. Każdy członek zespołu posiada inne, przydatne umiejętności, a ratując życie ludzi będą używać także ciężkiego sprzętu. Czyli kolejna polska gra ze słowem „simulator” w tytule. Opracowuje ją nowo założone studio Crimson Lion Entertainment.

Asteroid Impact Survival (PC)

Do naszej pięknej – jeszcze zielonej – planety zbliża się ogromna asteroida. Apokalipsa jest pewna, a gracz ma miesiąc na zbudowanie schronienia i zebranie zasobów. To kolejny pomysł na grę od studia True Games. Data premiery nie jest znana. To trzecia produkcja nad którą aktualnie pracują. Trailer dostępny jest niestety tylko na Steamie.