Przegląd tygodnia (26 grudnia – 1 stycznia)

Końcówka roku kalendarzowego nie sprzyja pracy.

Jeśli chodzi o zapowiedzi, to dostaniemy reboot The Karters, wyścigów kartów wydanych w 2018 roku oraz realistyczny symulator operatora maszyn budowlanych Heavy Duty Construction. Także i premier jest jak na lekarstwo. Na Switchu możemy zarządzać lotniskowcem w Aircraft Carrier Survival, we wczesnym dostępie na Steamie kooperacyjnie pobawimy się paczkami w Package Dudes, a na koniec bezpłatny historyczny projekt VR – Szybowcowa ’87.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (26.12-1.01):

Aircraft Carrier Survival (Switch)
Package Dudes (wczesny dostęp PC)
Szybowcowa ’87 (PC)

Nadchodzące premiery (2-8.01):

Crime Secrets: Crimson Lily (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

The Karters 2023 (PC, PlayStation 5, Switch, Xbox Series X|S)

The Karters za sprawą studia 10Ants Hill zadebiutowało we wczesnym dostępie w roku 2018. W większości negatywne opinie na Steamie niejako wymusiły na twórcach – teraz pod nazwą Pixel Edge Games – drastyczne zmiany i „całkowity reboot gry”. Ale cały czas będą to wyścigi inspirowane takimi tytułami jak Crash Team Racing i Mario Kart. Wpierw produkcja trafi na Steam i Steam Deck, a w nieokreślonej przyszłości na konsole. Data premiery nie została podana.

Heavy Duty Construction (PC)

Studio Heavy Games, będące „odnogą ekipy Farmind / Syrenka Games” zapowiedziało realistyczny symulator operatora maszyn budowlanych. Osadzona w Holandii gra pozwoli zasiąść za sterami wielu sprzętów, od robotów wyburzeniowych, koparek, betoniarek, przez buldożery, na żurawiu kończąc. Prace będą obejmować m.in. budowanie, niszczenie i transport. Data premiery nie została ujawniona.

Powiązane gry: