Przegląd tygodnia (24 września – 1 października)

Retro FPS 1,5 oraz trzecia część popularnej noweli wizualnej – tylko te dwie zapowiedzi mieliśmy w minionym tygodniu. Z odsieczą dla posiadaczy za dużej ilości czasu przychodzą liczne premiery, które pojawiły się na PC i wszystkich konsolach.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (24.09-1.10):

Forgive me Father (PlayStation 4, Switch, Xbox One)
GeoJelly (PlayStation 4, PlayStation 5)
Supfly Delivery Simulator (Switch)
The Crackpet Show: Happy Tree Friends Edition (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X)

Nadchodzące premiery (2-8.10):

Anthology of Fear (Xbox One)
Bang-On Balls: Chronicles (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Freaky Trip (PC, Switch)
Front Mission 2: Remake (Switch)
Thief Simulator 2 (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Project Warlock: Lost Chapters (PC)

Buckshot Software pracuje nad wydanym we wczesnym dostępie retro FPS-em Project Warlock II i pomysłów mają tak dużo, że zapowiedzieli Project Warlock: Lost Chapters. Po zebraniu sugestii i opinii graczy zapadła decyzja, by stworzyć coś pomiędzy jedynką – utrzymując jej klimat – a drugą częścią – wprowadzając trochę nowości. Jest to ukłon w stronę społeczności, by dostarczyć im więcej tego, co im się podobało. Historia czarnoksiężnika łącząca strzelaninę z potężnymi magicznymi zaklęciami zadebiutuje w 2024 roku. Na razie tylko na PC.

Vampire: The Masquerade (PC, konsole)

Twórcy gier z serii noweli wizualnych Vampire: The Masquerade – Coteries of New York i Shadows of New York ogłosili, że powstanie część trzecia. Studio Draw Distance nie podało żadnych szczegółów z wyjątkiem tego, że produkcja trafi na PC i konsole w drugiej połowie 2024 roku. Jednocześnie poinformowali, że cała trylogia wyjdzie także na platformach mobilnych. Wydawcą wszystkich części zostało Plug In Digital.

Powiązane gry: