Przegląd tygodnia (22-28 luty)

Wszystkie ubiegłotygodniowe zapowiedzi to produkcje giełdowych spółek. Na szczęście jedna z nich wygląda naprawdę obiecująco.

Część gier z tego zestawienia ma obowiązkowe słowo „Simulator” w tytule, bo – parafrazując klasyka – „taką mamy giełdę”. Oczywiście raz na kilkadziesiąt/set zapowiedzianych produkcji tego gatunku zdarzy się duży hit, który da zarobić akcjonariuszom, ale czy będzie to któryś z tych? Na szczęście zapowiedziano też m.in. grę CyberTown, która prezentuje się naprawdę interesująco.

Odsyłam też Was na naszego przepastnego kalendarza premier, bo tak dobrze widzieć, ile gier w naszym kraju jest zapowiadanych powstaje.

CyberTown (PC)

Studio GamePlanet z grupy PlayWay zapowiedziało grę strategiczno-ekonomiczną CyberTown, która na trailerze prezentuje się całkiem nieźle. Kolonizacja planet, zakładanie miast przyszłości, a gdzie ludzie, tam i konflikty oraz walka o metropolie. Do tego poszukiwanie i zbieranie zasobów, które pozwolą rozwijać założone kolonie. Twórcy obiecują także katastrofy żywnościowe, strajki i inne przypadłości ludzkości przyszłości – czyli też i wojny. CyberTown powstaje na PC, a data premiery na Steamie nie została podana.

Dark Moonlight (PC)

Studio Silent Bear Studio szykuje mroczny, osadzony w nieodległej przyszłości survival horror. Jeśli lubicie wielkie i straszne potwory, to odsyłam do naszego newsa, gdzie poznacie więcej szczegółów.

Illegal Transporter Simulator (PC)

Spółka T-Bull zapowiedziała kolejną grę, tym razem jest to symulator kierowcy przewożącego nielegalne przesyłki. Jest to 6. symulator, który mają aktualnie w produkcji. W Illegal Transporter Simulator gracz nie będzie musiał przestrzegać przepisów drogowych, prawa, bo pracuje dla ludzi prowadzących nielegalny biznes. Ma być szybko, bo jak piszą twórcy „nie ma znaczenia, czy to zwykła dostawa narkotyków, przewiezienie ciała do lasu, czy ucieczka furgonetką pełną gotówki z Central City Bank”. Masz być najszybszy. Gra powstaje na PC (karta Steam), gra nie ma daty premiery.

Dinos Reborn (PC i konsole)

Studio HardCodeWay zapowiedziało grę Dinos Reborn, osadzony w otwartym świecie survival, w którym jako rozbitek budzimy się na planecie pełnej prehistorycznych stworzeń. Po więcej szczegółów odsyłam do naszego tekstu. Premiera w 2022 roku.

Winery Simulator (PC)

Spółka Live Motion Games z grupy PlayWay zapowiedziała symulator winnicy. To 10. gra nad którą pracuje aktualnie studio. Warto dodać, że akurat ta spółka ma już na koncie kilka wydanych produkcji. A w Winery Simulator gracz przejmie starą i zniszczoną winnicę, którą będzie starał się przywrócić do czasów świetności. Gra na Steam nie ma podanej daty premiery.

Ofensywa spółki Demolish Games

Spółka Demolish Games planuje wejść na giełdę. A to oznacza, że musieli zapowiedzieć kilka gier. Prócz już wydanych produkcji, które trafią na starą generację konsol, pojawiły się i nowe tytuły. Pierwszą jest kontynuacja symulatora prowadzenia firmy zajmującej się wyburzeniami – Demolish & Build 2022. O pozostałych nie wiadomo nic, ale poznaliśmy ich tytuły: Explosive Demolition Simulator, Malone In Nightmares i WW2 Underground. Wszystkie nowe gry mają trafić na PC i konsole Switch, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.