Przegląd tygodnia (21-27 sierpnia)

Co prawda mamy tylko dwie zapowiedzi, ale za to jakie. Prawdziwie niezależna produkcja Bearnard i planetarny city builder Planetiles.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (21-27.08):

Chicken Journey (PC)
Devil’s Island (PC)
Fort Solis (PC, PlayStation 5)
House Flipper Pets VR (Steam VR)
J-Jump Arena (PC)
No Place Like Home (PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Stone Age: Digital Edition (PC)
Wildagotchi: Virtual Pet (Switch)

Nadchodzące premiery (28.08-3.09):

Catlord (Switch)
Split (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Bearnard (PC)

Gra wrocławianina Michała Wiklińskiego to książkowy przykład niezależnej produkcji. Twórca kilka lat temu rzucił pracę i 7 miesięcy tworzył prototyp. Gdy był pewny, że taki tytuł chce zrobić, ponownie podjął pracę (rachunki!) i po godzinach siedział nad Bearnardem. Jest to platformówka z turową walką opartą na kartach i zagadkami, które rozwiązuje się strzałem z łuku. Brzmi fajnie, więc zobaczcie trailer, dodajcie grę do list życzeń na Steamie i czekajcie na premierę.

Planetiles (PC)

Po wydaniu pod koniec ubiegłego roku gry logicznej Harmony’s Odyssey, studio MythicOwl pracuje nad kolejną ciekawą pozycją. Planetiles polega na budowaniu spójnych ekosystemów i oddziałujących na siebie biomów, a wszystko po to, by odnaleźć harmonię i m.in. uchronić planetę przed klęskami żywiołowymi. Co prawda jest to city builder z elementami roguelike, ale bijący od niej relaks mocno zachęca do grania. Premiera w niezapowiedzianej przyszłości.

Powiązane gry: