Przegląd tygodnia (20-26 maja)

Cztery ciekawe zapowiedzi, w tym taktyczne puzzle, thriller RPG, akcyjniak i symulator.

Jeżeli nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – premiery lub zapowiedzi – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (20-26.05):

Serum (wczesny dostęp PC)

Nadchodzące premiery (27.05-2.06):

Chernobylite Complete Edition (PC)
Dethroned (wczesny dostęp PC)
Lesson Learned (PC, Xbox One)
Trans-Siberian Railway Simulator (wczesny dostęp PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Pup Champs (PC)

Studio Afterburn znane jest ze znakomitych gier, więc kolejna zapowiedź musi być na szczycie zestawienia. No i mówimy tu taktycznej puzzle produkcji o psach i piłce nożnej. Obowiązkowo. Premiera jeszcze w tym roku.

Werewolf: The Apocalypse – Purgatory (PC)

Different Tales zapowiedziała kolejną grę osadzoną w uniwersum Świata Mroku. Będzie to thriller RPG, w którym – jak zapowiadają twórcy – każda decyzja ma znaczenie. „Wciel się w Samirę, rozdartą między gniewem a rozpaczą młodą wilkołaczycę-uchodźczynię, która dociera do Polski, gdzie walczy z ciemnymi siłami i samotnością”. Premiera w trzecim kwartale tego roku.

Robin In Da Hood (PC)

Iron Wolf Studio znane z morskich symulatorów, zapowiedziało przygodową, lekką i humorystyczną interpretacją słynnej legendy o Robin Hoodzie. Daty premiery nie ujawniono.

Chornobyl Liquidators (PS5, XSX)

Produkcja studiów Live Motion Games i Frozen Way opowiada o wydarzeniach podczas katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Tytuł ma mieć premierę na pecetach 6 czerwca tego roku, a tymczasem dostaliśmy zapowiedź portów na konsole najnowszej generacji. Przygotuje je znane z tego typu prac studio ConsoleWay. Data premiery nie została podana.

Powiązane gry: