Przegląd tygodnia (20-26 czerwca)

Wyśnimy surrealistyczny koszmar, uskutecznimy dilerkę za kratami, weźmiemy udział w walkach robotów i pobawimy się w rzemieślnika.

Miniony tydzień przyniósł dwa debiuty (obie na XBO) oraz cztery zapowiedzi. Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier.

Premiery polskich gier:

House Builder (Xbox One)
Urban Flow (Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Neebota: 99 Fails (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Poddaję się na starcie, bo jeśli Mateusz nie potrafi opisać o czym jest gra studia Frying Jelly, to nikt tego nie umie. Odsyłam do naszego materiału, który nieco ten surrealistyczny chaos porządkuje.

Prison King (PC)

Gracz wcieli się w niesprawiedliwie skazanego mężczyznę, by w więzieniu handlować zakazanymi substancjami, co ma doprowadzić do… wypuszczenia go lub brawurowej ucieczki. Logiczne.

W programie odsiadki znajdziemy m.in. zawieranie układów z osadzonymi i klawiszami, działalność przemytniczą, „konflikty ze strefami wpływu” oraz organizowanie nielegalnych walk. Za tytuł odpowiada duet Flint Arts & True Games Syndicate. Twórcy chwalą się inspiracjami serią Thief, serialem „Prison Break” oraz filmem „Skazani na Shawshank”. Premierę planują zaś na 2023 r.

Robo Revenge Squad (PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Drużynowy kooperacyjny twin-stick shooter o robotach, w którym każdy przedmiot może stać się bronią. Pecetowa wersja ukazała się w 2019 roku i – mówiąc eufemistycznie – nie podbiła Steama (przez ponad 3 lata otrzymała raptem 91 recenzji, z czego 76% pozytywnych). Już 17 sierpnia Mill Games spróbuje swoich sił na konsolach, wpierw atakując Switcha i Xboksa One, a trochę później PlayStation 4.

Sword & Shield Simulator (PC)

Nie mam pewności, czy studio Sword Team jest polskie – znalezienie o nim informacji przerasta możliwości wyszukiwarki Google. Wiadomo jednak, że planuje ono symulator odnawiania broni i zbroi. Teaser skupia się na zbieraniu żelastwa z pola pola średniowiecznej bitwy, jego naprawie i wydaniu rycerzom funkcjonalnego uzbrojenia. Daty debiutu, tradycyjnie, nie znamy.

Powiązane gry: