Przegląd tygodnia (18-24 września)

Wyjątkowo różnorodny tydzień. Zapowiedź karcianki, miks powieści wizualnej i shoot ’em upa, pełen łamigłówek point-and-click, kosmiczny city builder oraz porty: metroidvanii i randkowania z Match-3. Do tego klasycznie mnóstwo ciekawych premier.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (18-24.09):

FireKrackers (Steam VR, Oculus Rift S, Meta Quest, Meta Quest 2)
Witchfire (wczesny dostęp PC)

Nadchodzące premiery (25.09-1.10):

Forgive me Father (PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Supfly Delivery Simulator (Switch)
The Crackpet Show: Happy Tree Friends Edition (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X)

Zapowiedzi polskich gier:

CosmoPirates (PC)

Po kilku latach przerwy poznańskie studio BlackMoon Design powraca do tworzenia gier na Steama. Specjaliści od produkcji przeglądarkowych zapowiedzieli właśnie bitewną karciankę CosmoPirates. Daty premiery nie ogłoszono.

Kamikaze Lassplanes (PC, Switch)

Debiutancka produkcja studia Inky Dreams jest miksem zręcznościowego shoot ’em up i ręcznie malowanej powieści wizualnej, a wszystko w sosie anime. Jak zapowiadają twórcy, będzie to romantyczna historia z elementami dramatu i komedii. premiera na PC i Switcha w pierwszym kwartale 2024 r.

Freaky Trip (PC, Switch)

Studio RedDeer.Games wysyła nas na poszukiwanie ukochanej kury. Freaky Trip to bajkowy, wypełniony łamigłówkami point-and-click, pełen wariackiego humoru i surrealistycznych sytuacji. Premiera już 6 października tego roku.

The Last Martian (PC)

Ekipa Polyslash zapowiedziała „grę inną od wszystkich”. A dokładniej city builder, w której jako ostatni Marsjanin będziesz starał się zjednoczyć 10 cywilizacji w walce ze wspólnym wrogiem. Rozwój postaci, crafting budynków, zarządzanie społeczeństwem i wiele ciekawych scenariuszy. Jak podają twórcy, na potrzeby produkcji tworzą autorskie Universum Uroboros. Premiera w drugim kwartale 2025 roku.

The Last Case of Benedict Fox (PlayStation)

Metroidvania studia Plot Twist trafi na kolejny sprzęt. Po wydaniu w kwietniu na PC i konsole Xbox, ich debiutancka produkcja w nieokreślonym czasie wyjdzie na konsoli PlayStation. Przypomnijmy, że dobrze oceniana gra opowiada historię samozwańczego detektywa, który stara się rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa.

Eroblast: Waifu Dating Sim (PC)

Randkowanie z dziewczynami żywcem wyjętymi z anime połączone z Match-3… Scenariusz nie odbiega od klasyki gatunku: zwykły student poznaje kilka dziewczyn i zdobyć serce którejś z nich… albo serca wszystkich. Vivid Games wydało już Eroblasta na mobilkach, z kolei Qubic Games zajął się edycją przeznaczoną na Switcha, a teraz także PC. Data premiery nie została podana.

Powiązane gry: