Przegląd tygodnia (18-24 grudnia)

Horrory, druga część znanej już strategii, roguelite, port i nieoczekiwana zmiana tytułu. Sporo zapowiedzi jak na okres świąteczny, za to premier jak na lekarstwo.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (18-24.12):

fig. (Xbox One)
Lazarus A.D. 2222 (PC)
Project Bridge (PC)
Weedcraft Inc (Xbox Series X|S)

Nadchodzące premiery (25-31.12):

Hypersomnia (wczesny dostęp PC)
Trash Punk (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Rise Eterna War (PC)

Najnowsza produkcja duetu francusko-japońskiego Makee Games i polskiego Beast Games, to prequel wydanej w 2021 roku strategii Rise Eterna. Przedstawia wydarzenia dziejące się 10 lat wcześniej i opowiada krwawą historię Arthbane’a, wielkiego generała, który poprowadził ostatnią obronę, aby uratować swoją ojczyznę Ars Rare przed trwającą obcą inwazją. Wydawca Forever Entertainment nie ujawnił daty premiery ani platform docelowych. Jedyna podpowiedź to karta Steam. Warto tu pamietać, że pierwsza część Rise Eterna pojawiła się na PC i wszystkich konsolach.

Sirens (PC)

Z reżyserowanego teasera wiemy tyle, że wcielimy się w rolę humanoidalnej syreny. Jak informują twórcy z Silent Lamb Studio (założycielem jest szef Madmind Studio), będzie to jednak zabójcza postać, polująca na najgroźniejsze oceaniczne bestie. I mowa tu nie tylko o rekinach, a o żyjącym ponad 100 milionów lat temu Spinozaurze, legendarnym Krakenie czy wielkim Megalodonie. Jest ewolucja, będzie ulepszanie jaskini i walka z potężnymi bossami. Data premiery nie została ujawniona.

Jinn (PC)

Madmind Studio zaprezentowało zapowiedź nowego horroru w swoim portfolio. Jinn rozgrywa się w świecie Bliskiego Wschodu, gdzie jako medium i jasnowidz posiadający zdolności duchowe, gracz będzie musiał rozwikłać tajemnicę śmierci bogatego i wpływowego magnata. Tytuł nastawiony jest na eksplorację i łąmigłówki, a wszystko otoczone jest surrealistyczną atmosferą, okultyzmem, z potężną demoniczną siłą w tle. Premiera w drugim kwartale 2024 roku.

Day of Judgment (PC)

Roguelite w klimatach dark fantasy, w którym gracze poprowadzą gildie bohaterów (a tak naprawdę męczenników, strażników i pielgrzymów) i będą bronić krótlestwa przed inwazją demonów. Czy uda uratować się świat przed pogrążeniem go w ciemności? Dowiemy się w nieokreślonej przyszłości. Za tytuł odpowiada studio RedKar Devs.

StarRupture (PC)

Co prawda nie jest to nowa gra, ale warto odnotować zmianę tytułu najnowszej produkcji od studia Creepy Jar. Była Chimera, jest StarRupture. Będzie to FPS w klimatach sci-fi, który łączy w sobie mechaniki z kilku gatunków, w tym base-building, walkę, zarządzanie zasobami i eksplorację w otwartym, pełnym niebezpieczeństw świecie. Gracz wcieli się w jedną z czterech postaci (także w trybie kooperacji do 4. graczy) i będzie starał się przetrwać na planecie nękanej kataklizmami. Daty premiery nie znamy.

Succubus (Switch)

Madmind Studio ogłosiło, że ich przepełniony nagością i brutalnością krwawy horror trafi także na rodzinną konsolę Nintendo. Daty premiery nie ujawniono.

Powiązane gry: