Przegląd tygodnia (15-21 sierpnia)

Wakacje mają się ku końcowi.

Skąd to wiem? Po liczbie premier i zapowiedzi.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier:

Last Visit (PC)
Robo Revenge Squad (Switch, Xbox One)
Timberman: The Big Adventure (Switch)
Timberman VR (Steam VR)
Zookeeper (PC)

Nadchodzące premiery:

Alchemist Simulator (PlayStation 4)
Car Mechanic Pinball (Switch)
Criminal Expert (Switch)
Midnight Fight Express (PC, PlayStation 4, Xbox One + Game Pass PC/Xbox)
Ultimate Fishing Simulator 2 (PC – wczesny dostęp)

Zapowiedzi polskich gier:

Selenwald (PC)

Wiktor Wąsowski (na Steamie znany jako Unnamable Arts) zapowiedział rogalika, w którym wcielamy się w poszukiwacza przygód. Nasze zadanie nie będzie proste, bo podejmując walkę musimy zmierzyć się z upiornymi horrorami wędrującymi po salach uniwersytetu Selenwald. Premiera nastąpi w 2024 roku.

Miniland (PC)

Jak napisał Mateusz, Imilkowski Dev tworzy grę, która ponoć „pozwala nam zrobić cokolwiek, na co mamy ochotę”. Zdolnuy solista szykuje nam zabawę w budowę świata w pikselowym sosie, w którą zagramy na przełomie 2023 i 2024 roku.

Workshop Simulator VR (Oculus)

W marcu tego roku Workshop Simulator zadebiutował na Steamie. Symulator renowacji starych przedmiotów to dzieło studia Intermarum, które poinformowało właśnie, że tytuł trafi także na urządzenia VR. Portowaniem ma się zająć ekipa VR Factory, która wpierw przygotuje wersję na Oculusa… Ale kiedy i na jakiego (Rift czy Quest 1/2?) – dowiemy się w przyszłości.

Hammer & Potion (PC)

Ma to być przygodowa gra akcji w klimacie fantasy, ale po opisie i tagach na Steamie niczego nie można być pewnym. Twórcy z AlchemyBow (studio chyba należące do Pyramid Lab) szykują nam ponoć miks RPG-a, akcji i symulatora. Na kiedy? Nie wiadomo.

Crimerunner (PC)

Pyramid Games i True Games Syndicate, zapowiedziały grę akcji o nastolatku, który za nic ma prawo. W Crimerunner przejdziemy klasyczną ścieżkę od pucybuta do milionera, po drodze zdobywając szacunek na mieście i wyrabiając sobie znajomości. Wszystko po to, by zostać grubą rybą przestępczego świata.

Rzecz ukaże się w 2024 r.

Powiązane gry: